SIERRA

Tequila Sierra

Najbardziej popularna marka tego rodzaju alkoholu czyli Tequila Sierra. W naszej ofercie znajdziecie różne butelki i odmiany w przystępnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Wybierz i zamów swoją tequilę Sierra online z szybką dostawą do domu.

Tequila Sierra - najważniejsze informacje

Tequila jest jednym z trzech najlepiej sprzedających się wysokoprocentowych napojów alkoholowych na świecie. Plantacje niebieskiej agawy Tequila Weber, z której produkowana jest Tequila Sierra, rozpościerają się wokół Guadalajary - stolicy stanu Jalisco w Meksyku. Sierra Silver poz względem sprzedaży jest tequilą numer jeden w Polsce oraz wielu innych krajach europejskich.

Sierra Tequila to oryginalna meksykańska tequila. Sierra Tequila jest wytwarzana z wnętrza niebieskiej agawy. Niebieskie agawy rosną na płaskowyżu wokół „Destileria Sierra” Atotonilco El Alto na wysokości ponad 2000 metrów. Cenne niebieskie agawy dojrzewają i można je zbierać dopiero po 8–10 latach. Te wysokie agawy są znane z tego, że oferują najczystszy i najbardziej owocowy smak. Sierra Tequila zdobyła kilka nagród za najlepszą mieszankę tequili. Wynika to z zastosowania agaw górskich oraz z faktu, że mieszanina zawiera 85% cukru z agawy zamiast deklarowanych 51%. Gotowa Sierra Tequila Silver ma krystalicznie czysty kolor,  wyrazisty smak, delikatny i przyjemny charakter. 

Sierra Tequila Silver to przejrzysta i klarowna tequila o bogatym, owocowym i świeżym aromacie. Przełamaniem jest delikatna nuta chili, odzwierciedla zarówno agawę i tequilę w Weber Azul, jak i lekkie nuty zielonych jabłek i ananasa. Pieprzne nuty nadają Sierra Tequila Silver coś, co czyni ją tak wyjątkową.

Charakterystyka Tequili Sierra

Charakteryzuje ją złożony i tradycyjny proces produkcji i staranne rzemiosło. Restrykcyjny i uważny wybór agaw weber azul z wyżyn Jalisco i delikatna podwójna destylacja w miedzianych alembikach – wyznacza najwyższe standardy, które są utrzymywane.

Sierra Tequila podlega surowym ogólnym przepisom regulującym produkcję meksykańskiej tequili. W procesie wytwarzania może występować wiele różnic, natomiast Sierra Tequila wyróżnia się spośród innych tequili specjalnymi właściwościami. To właśnie sprawia, że ​​Sierra Tequila jest wyjątkowa. 

Sierra Tequila Silver pozostaje w zbiornikach ze stali nierdzewnej po destylacji i odpoczywa. To pozwala tequili zharmonizować się i zgryźć. Następnie jest przelewana do butelek. Ten wyjątkowy trunek sprzedawany i doceniany jest w ponad 90 krajach na całym świecie. W wielu krajach jest niekwestionowanym faworytem wśród konsumentów. Sierra Tequila Silver jest spożywana jako napój lub jako składnik  drinków lub koktajli. Tequila Sierra jest lubiana i wielokrotnie nagradzana za jakość i subtelność. 

Tequila – jaka jest jej historia?

Nie znamy do końca jak zaczęto destylować tequilę w Meksyku. Jednak źródła podają, że została rozpowszechniona w XVII wieku przez Europejczyków. 

Na początku XVII wieku Pedro Sánchez de Tagle (1661–1723), markiz Altamiry, przeniósł się do miasta – Tequili i otworzył fabrykę mezcalu. Rozpoczął przemysłową produkcję w regionie, dlatego nazywany jest „ojcem tequili”. Niewiele wiadomo o produkcji mezcalu w ciągu pierwszych dwóch wieków po kolonizacji Meksyku. 

Tequila, jaką znamy dzisiaj, została po raz pierwszy wyprodukowana na początku XIX wieku w Guadalajarze. Tequila przez długi czas była mało znanym lokalnym napojem. Z czasem zyskała na popularności w USA, a następnie była eksportowany na cały świat. Lista miejsc, w których można destylować ten wyjątkowy alkohol jest minimalna i dotyczy między innymi terenów wokół miasta Tequila i Guadalajary.

W 2006 roku historyczne przetwórnie agawy regionu Tequila zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

Propozycja drinków z wykorzystaniem Tequila Sierra

Coctail Tequila 

60ml Tequila Sierra Reposado 

15ml soku z limonki

10ml Grenadine

skórka z cytryny

Wlej wszystkie składniki do shakera, wymieszaj dobrze. Do szklanki wsyp lód, przelej zawartość shakera do szklanki, smacznego!

Inne drinki na bazie tequila Sierra

Firebird

45ml Tequila Sierra Reposado 

15ml likieru bananowego

10ml soku z limonki

40 ml wody cytrynowej

lód

Do szklanki wsyp lód, wlej tequile, następnie likier bananowy, sok z limonki i zalej wodą cytrynową. 

Wet snatch 

45 ml Tequila Sierra Reposado 

5 ml syropu waniliowego

30 ml soku ananasowego

10 ml soku malinowego

20 ml mleka kokosowego

lód

Zblenduj wszystkie składniki razem w blenderze. Drink gotowy do picia, smacznego!

Zajrzyj na naszą platformę i zamów ulubioną butelkę z dostawą prosto do domu. Posiadamy najlepsze alkohole z całego świata, z których stworzysz idealne drinki na przyjęcia lub podarujesz coś specjalnego jako prezent lub upominek. Zobacz wszystkie rodzaje specjalnie wyselekcjonowanych rodzajów tequili, które znajdują się w naszym asortymencie oraz inne edycje limitowane. Zapraszamy do kontaktu.

Filtry
81PLN 232PLN

POMOC EKSPERTA:

Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020
biuro@alkoholeswiata24.pl

SPRZEDAŻ HURTOWA:

+48 724 180 005
mpacuk@fire-ice-alkoholeswiata.pl