Czym jest Absynth i jak go pić?
Absynth to wódka smakowa wytwarzana z ziół. Posiada różne kolory oraz siłę. Absynth to alkohol o bardzo wysokiej zawartości alkoholu dochodzącej do nawet 85%. Jego mieszanki oraz składy i wytwarzanie z Tujonu powodują właściwości psychoaktywne. To sprawia, że trzeba być bardzo ostrożnym spożywając ten alkohol.
Absynt - najważniejsze informacje
Absynt jest to wysokoprocentowy napój alkoholowy, który zostaje podlegany ekstrakcji liści piołnunu, kwitów, anyżu i kopru włoskiego. Absynt najbardziej charakteryzuje to, że nie jest jednoznaczny. Bardzo dużo innych ziół znajduje się oprócz tego w jego składzie, co jeszcze podsyca nuty smakowe tego trunku. Absynt jest najczęściej zielony, co wynika z jego właściwości psychoaktywnych. Wszystko wynika z tego, że olejek eteryczny zawarty w bylicach piołunu zawiera tujon. Czyli związek chemiczny, który nadaje trunkowi kolor oraz właściwości, przez które nazywany jest tzw. Zieloną Wróżką. Przypisuje mu się również właściwości psychoaktywne.
Historia
Absynt jest jednym z najsłynniejszych alkoholi świata. Podobno lubowali się w nim najbardziej nie tylko znani malarze w tym Van Gogh, Picasso, ale również Hemingway i inni. Dlatego z powodzeniem możemy stwierdzić, że może się pochwalić bardzo barwną i owocną historią. Początki sięgają okolic XVIII wieku. W latach 40 XIX wieku był bardzo popularny. Stosowano go wówczas jako środek przeciwgorączkowy. W ten czas absynt zyskiwał coraz większą popularność nie tylko w Szwajcarii oraz Francji, ale także poza granicami tych krajów. Absynt tak naprawdę zaczął być produkowany w latach 90 XX wieku na skalę masową.
Jak pić absynt podpowiedzi
Absynt można pić na kilka różnych sposobów. W tej chwili są to najróżniejsze kompozycje, jeżeli chodzi o drinki i koktajle. Natomiast najczęściej temu rytuałowi towarzyszy kilka tradycyjnych prostych rzeczy. Zazwyczaj jest to szklanka, na której układamy specjalnie przystosowana dziurkowaną łyżkę. Na niej ustawiamy kostki cukru, po których spływa wlewany na nie absynt. Podpalając je w tym momencie, powodujemy, że cukier spływa na dno naczynia. Wtedy wystarczy rozcieńczyć absynt zimną wodą, prowadząc tym samym do satysfakcjonującego nas stężenia.