JOHNNIE WALKER

Whisky Johnnie Walker

Marka whisky Johnnie Walker to najbardziej jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Produkowana jest od około 200 lat. W tym czasie miała wiele różnych edycji, rodzajów oraz butelek. Większość z nich znajdziecie w naszym sklepie internetowym online. Zapraszamy

Marka whisky Johnnie Walker i jej historia

Jej korzenie sięgają miasta Kilmarnock kiedy to 1820 rodzinna farma Johnnego Walkera została sprzedana, a pieniądze przeznaczono na założenie przez niego własnego sklepu spożywczego w tętniącym życiem lokalnym mieście. To był sprytny ruch. W tamtych czasach większość sklepów spożywczych zaopatrywała się w single malty, ale nigdy nie byli konsekwentni. To nie wystarczyło Johnowi. Zaczął więc łączyć je ze sobą, aby stworzyć whisky, która za każdym razem smakowała tak samo dobrze.W kolejnych latach firma została rozwinięta przez wnuka Johnniego Walkera, Sir Alexandra Walkera, którego biuro nadal znajduje się przy John Finnie Street w Kilmarnock i z biegiem czasu rozszerzała się, aby coraz bardziej koncentrować się na whisky, w szczególności  na jej mieszaniu i butelkowaniu. 1857 roku Alexander Walker wyprodukował pierwszą mieszankę, Walker's Old Highland, która ostatecznie przekształciła się w Red and Black Label.

Marka whisky Johnnie Walker

Decyzja o zarejestrowaniu marek według koloru okazała się przebłyskiem geniuszu. Był to początek rodziny składającej się obecnie z sześciu wyrażeń, kończącej się na Platinum, którą miłośnicy whisky mogli objąć w swojej życiowej podróży od czerwonego do czarnego i dalej. Whisky pojawiła się już w opatentowanej kwadratowej butelce z ukośną etykietą i zawierała kultowy znak towarowy marki Striding Man- kroczącego mężczyznę w kapeluszu a do dnia dzisiejszego jest najbardziej znaną whisky na świecie. 

 

Filtry
12PLN 2280PLN
POMOC EKSPERTA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020

Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?