WÓDKI OWOCOWE

Wódki owocowe

Wódki owocowe są znane od zarania dziejów, jeżeli chodzi o ich właściwości, jak również walory smakowe. Receptury tworzenia są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tego typu wódki gatunkowe są wzbogacone nutami owoców sezonowych, jak również wzbogacone smakiem orzeźwiających cytrusów. Do wyrobu owocowej wódki wykorzystuje się świeże owoce lub suszone. Wszystkie znajdziecie w kategorii wódki smakowe do której serdecznie zapraszamy!

Wódki owocowe

Jak powstaje wódka owocowa?

Produkcja wódki to mieszanka spirytusu z wodą w odpowiednich proporcjach. Przede wszystkim produkcja trunku zaczyna się od wyselekcjonowania składników, z których powstanie wódka. Zwykle są to zboża, ziemniaki lub inne rośliny bogate w skrobię i cukier. Podczas fermentacji z udziałem drożdży zyskujemy mieszankę, która następnie poddawana jest destylacji, w wyniku której alkohol zyskuje moc w przedziale 85-90%. Po rektyfikacji trunek łagodnieje w smaku i wyzbywa się nieprzyjemnych aromatów. Ostatnim krokiem jest rozcieńczenie go z wodą, aż do otrzymania wódki o mocy 40% zawartości alkoholu. Jeżeli chodzi o wódkę owocową, cała magia polega na powolnej destylacji owoców w miedzianym alembiku. Wódki owocowe są często dodatkowo aromatyzowane. Do ich produkcji używa się zbożowych, owocowych lub winnych spirytusów, które łączy się także z nalewkami, czy moszczem owocowym. Tym sposobem wódka zachwyca przyjemnym posmakiem i aromatem świeżych darów natury.

Nasza oferta

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziecie bardzo duży wybór wódek owocowych. Posiadamy dziesiątki jak nie setki różnych smaków wielu polskich i zagranicznych producentów. Wśród nich każdy znajdzie dla siebie odpowiedni wariant. Podobnie jak w przypadku wina, wódki owocowe możemy wyróżnić pod względem wytrawnych, półwytrawnych, jak również w wariancie półsłodkim i słodkim. W naszym sklepie online zakupicie ulubioną wódkę owocową bez wychodzenia z domu. Od klasycznej cytrynówki, śliwowicy po pigwówkę, a nawet bardziej wymyślne takie jak owoc granatu, które idealnie nadają się również do przygotowania ulubionego drinka.
Filtry
10PLN 190PLN

POMOC EKSPERTA:

Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020
biuro@alkoholeswiata24.pl

SPRZEDAŻ HURTOWA:

+48 724 180 005
mpacuk@fire-ice-alkoholeswiata.pl