BACARDI

Niewątpliwie każdy z nas słysząc słowo Bacardi myśli rum. Nie beż przypadku ponieważ jest to prawdopodobnie najbardziej kultowy rum w obu Amerykach i przypisuje się mu tworzenie takich klasycznych koktajli jak cuba libre oraz daiquiri.
Bacardi to nie tylko marka rumu. Jest to nazwisko wybitnej kubańskiej rodziny Don Facundo Bacardi- założyciela firmy w 1862 roku. Powstanie rumu Bacardi miało miejsce zanim Kuba zaangażowała się w wojnę dziesięcioletnią. To właśnie w Santiago początek swój miał pierwszy biały rum dzięki filtracji przez węgiel drzewny i starzeniu w beczkach z białego dębu.Don Facundo Bacardi i jego żona Amalia pomimo tego, że urodzili się w Hiszpanii, Bacardi zidentyfikowane było jako Kubański rum. Amalia postanowiła umieścić słynny symbol nietoperza na butelkach rumu- symbol szczęścia, braterstwa, pewności siebie, dyskrecji i wierności. Kubańczycy identyfikowali się z tym symbolem, ponieważ zawierał cechy i wartości, które odróżniały ich od Hiszpanii i służył jako argument, aby pokazać, że ich tożsamość była wystarczająco silna, aby istnieć bez Hiszpanii. Syn Facundo i Ameli - Emilio Bacardi słynie z powiedzenia "Cuba Libre" tłumacząc to jako wolna Kuba, gdy opowiadał się za zniesieniem niewolnictwa i niepodległością Kuby.
Kolejne lata i rewolucja kubańska zmusiła Bacardi do przeniesienia się do Puerto Rico a jedyną pozostałością po okresie kubańskich nacjonalistów był i jest symbol nietoperza. Jednakże w świadomości konsumenckiej Bacardi to portorykański rum, który na zawsze pozostanie kubański.
Obecne rum Bacardi jest najbardziej znanym i nagradzanym rumem na całym świecie.

 Filtry
49PLN 172PLN
POMOC EKSPERTA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020

Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?