WÓDKI ZIEMNIACZANE

Wódki ziemniaczane

Wódki ziemniaczane są rzadsze od wódek zbożowych, jednak ta unikalność nadaje im pewnego rodzaju wyjątkowości. Zobaczcie najlepsze i najbardziej popularne wódki ziemniaczane dostępne w naszej ofercie. Jedną z najbardziej znanych i cenionych spośród wódek ziemniaczanych jest wódka Fryderyk Chopin. Innymi wódkami są również wódka Luksusowa, którą często można znaleźć na półkach sklepowych. Kolejną równie cenioną jest wódka „Polski Ziemniak".

Wódka ziemniaczana

Rodzaje wódek

Rodzaje wódek różnią się od siebie w zależności od produktów użytych do ich produkcji. Mogą to być ziemniaki lub różnego rodzaju zboża. Wódka sama w sobie powstaje na zasadzie połączenia spirytusu rektyfikowanego oraz wody. Wódki ziemniaczane powstają z ziemniaków, które charakteryzują się wysoką zawartością skrobi. Oprócz względnej czystości wyróżniającą cechą wódki jest wysoka zawartość alkoholu. Prawie wszystkie wódki są sprzedawane z zawartością około 40% alkoholu.

Produkcja wódki ziemniaczanej

Na samym początku produkcji tego rodzaju alkoholu oczyszcza się surowce. Następnie paruje się je, a w wyniku tego procesu, upłynnia się skrobia znajdująca się w ziemniakach. Fermentacja przebiega dzięki użyciu drożdży. Spirytus zostaje poddany destylacji. Rektyfikat powstały tym sposobem, miesza się z wodą.

Wódkę można wytwarzać z niemal każdej rośliny o dużej zawartości skrobi lub cukru, w tym z owoców i samego cukru, ale większość wódki jest obecnie wytwarzana z ziaren, takich jak pszenica i jęczmień. Ziemniaki są również popularną bazą wódki ze względu na swój neutralny profil smakowy. Wódki kukurydziane i pszenne cenione są ze względu na subtelną słodycz i łagodny smak. Z drugiej strony wódka ziemniaczana jest bardzo neutralna w smaku, dzięki czemu idealnie nadaje się do napojów mieszanych. Bardzo dobrze pasuje do drinków oraz wszelkiego rodzaju koktajli.

Filtry
15PLN 790PLN

POMOC EKSPERTA:

Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020
biuro@alkoholeswiata24.pl

SPRZEDAŻ HURTOWA:

+48 724 380 005
mpacuk@fire-ice-alkoholeswiata.pl