BALLANTINE'S

Whisky Ballantine's

Szkocka marka whisky Ballantine's to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek whisky na świecie. Ceniona i lubiana jest nie tylko przez koneserów oraz smakoszy ale również zwykłych klientów tej marki. Whisky Ballantine's doczekała się wielu różnych edycji oraz rozlewana była do różnych butelek. Dużo z nich znajdziecie w naszym asortymencie. Zapraszamy do zapoznania się dostępnymi produktami.

Wybierz najlepszą dla siebie Whisky Ballantine's

Najważniejsze informacje o whisky Ballantine's

Ballantine's to gama niepowtarzalnych szkockich whisky typu blended, o wyjątkowym smaku i pochodzeniu. Za jakość tych dopracowanych w każdym szczególe mieszanek, odpowiada Master Blender, Sandy Hyslop. Dzięki jego wyczuciu każda butelka Ballantine's smakuje idealnie.  Pod herber rodziny Ballantine's umieszczonym na każdej butelce widnieje motto "Amicus Humani Generis", co oznacza "Przyjaciel rodzaju ludzkiego", a to zobowiązuje do szczególnej dbałości o dziedzictwo. Swój unikalny smak whisky osiąga dzięki dojrzewaniu wyłącznie w dębowych beczkach po burbonie.

Historia marki whisky Ballantine's

Nazwa Ballantine's pochodzi od nazwiska założyciela, George Ballantine’a, który swoją przygodę z tą wyborną whisky zaczął od założenia sklepiku w 1827 roku. Od 1836 roku George zgłębiał sztukę starzenia whisky, specjalizując się w wysokiej jakości, ręcznie selekcjonowanych single malt. Niecałe 30 lat później whisky eksportowana jest na rynek światowy, a firmę przejmuje jego dwóch synów, którzy kontynuują tradycję zapoczątkowaną przez ojca. W 1910 roku firma nie ustaje w dążeniu do doskonałości, wprowadzając na rynek Ballantine’s Finest. Niespełna 30 lat później do rodziny destylarni dołącza główny blender George Robertson. W okresie pracy w Ballantine’s George stworzył pierwszą na świecie (i mogącą się poszczycić największą liczbą nagród) 17-letnią szkocką whisky oraz prestiżową Ballantine’s 30.

Dodatkowe informacje o whisky Ballantine's

Firma Ballantine’s otrzymała z rąk lorda Lyona swój własny herb. Jest on dla nas prawdziwym wyróżnieniem i do dziś widnieje na każdej butelce. Przedstawia szkocką flagę i cztery podstawowe żywioły uczestniczące w tworzeniu whisky: ziemię (reprezentowaną przez szkocki jęczmień), wodę (z pobliskich świeżych strumieni), ogień (który ogrzewa zacier w miedzianym alembiku (pot still)) oraz powietrze (dzięki któremu whisky oddycha w dębowej beczce).
W 2005 roku jako p
iąty główny blender w historii Ballantine’s zostaje Sandy Hyslop. Jego niesamowity węch i praktyczne podejście do pracy pomaga wyznaczać nowe szlaki whisky. Wprowadził on na rynek m.in. whisky Ballantine’s Brasil i Ballantine’s 7 Bourbon Finish. Wzbogacił też rodzinę naszych produktów o Ballantine’s 40, najstarszą whisky w ofercie, będącą źródłem jego szczególnej dumy.


 

Filtry
31PLN 1299PLN
POMOC EKSPERTA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020

Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?