ARMAGNAC

Armagnac - alkohole świata

Ten alkohol to jedna z odmian brandy. Dość rzadka ale mimo wszystko zyskująca na popularności co obserwujemy także po naszych klientów, którzy coraz częściej pytają o ten alkohol oraz zamawiają go na naszej platformie. Wybór jego może nie jest tak duży jak samej brandy jednak na pewno warto choć raz w życiu skosztować jak smakuje prawdziwy Armagnac.

Armagnac

Armagnac, który objawia się pod względem nazewnictwa jako armaniak, jest jedną z najstarszych znanych francuskich oraz europejskich wódek pozyskiwanych z winogron. Jego nazwa pochodzi od francuskiego regionu, który znajduje się w południowo-zachodniej części Francji. Tutaj mamy na myśli Armagnac w Gaskonii, która słynie między innymi z rewirów dobrego jedzenia oraz słonecznej pogody, która sprzyja nie tylko turystom, ale również uprawom licznych plantacji winogron.

Destylacja

Najczęściej sok z winogron pozyskiwany jest podczas październikowych zbiorów, który naturalnie fermentuje bez jakichkolwiek dodatków. Wino powstające na ich bazie jest kwaskowate, bardziej lub mniej. Wszystko zależy od sezonowych zbiorów owoców lub ich odmian. Destylat otrzymywany jest w wyniku niezmiennej oraz opatentowanej produkcji od roku 1918 roku. Oczywiście istnieją w tym przypadku jeszcze inne modyfikacje znane w historii, natomiast receptura nie została do tej pory zmieniona.

Dojrzewanie i gotowy armaniak

Od razu po destylacji armaniak przetransportowywany zostaje do 400 litrowych dębowych beczek, które sytuowane są zaraz po tym procesie, prosto do piwnic. Tam znajduje się idealna temperatura i wilgotność dla leżakowania oraz dojrzewania trunku. Po odpowiednim okresie leżakowania cała zawartość aromatów zostaje zamknięta w szklanych butelkach. Okres leżakowania ma ogromne znaczenie, dlatego, że winiak nabiera odpowiedniego koloru, jak również charakterystycznych dla siebie walorów smakowych i szlachetności.

Filtry
99PLN 889PLN

POMOC EKSPERTA:

Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020
biuro@alkoholeswiata24.pl

SPRZEDAŻ HURTOWA:

+48 724 180 005
mpacuk@fire-ice-alkoholeswiata.pl