WHISKEY BOURBON

Whiskey Bourbon

Burbon (prawidłowa anglojęzyczna nazwa to Bourbon) to szlachetna odmiana amerykańskiej whiskey. Znana i ceniona na całym świecie. Nasza oferta zapewnia szeroki wybór dostępnych marek. Zapraszamy do wypróbowania i zamawiania online Whiskey Bourbon.

Wybierz i zamów swojego bourbona.

Najlepsze burbony czyli whiskey z USA.

Whiskey Burbon amerykańska – wytwarzana głównie z kukurydzy (zawartość min. 51%, zazwyczaj 70%) oraz innych zbóż takich jak np. żyto czy słód jęczmienny. Burbon produkowany jest od XVIII wieku. Leżakuje w nowych beczkach z drewna dębowego dzięki czemu uzyskuje specyficzny smak.

W 1964 roku ustalony został standard jaki powinien spełniać whiskey Burbon.

Przede wszystkim musi on zawierać nie więcej niż 80% czystego alkoholu. O proporcjach kukurydzy już pisaliśmy. Kolejnym elementem jest to, że whiskey Burbon musi być wytworzone tylko z naturalnych składników. Nie może on zostać wlany do beczek jeśli ma więcej niż 62,5% alkoholu. Musi leżakować tylko w nowych i opalonych beczkach z drewna dębu. Jeśli spełnia powyższe kryteria i leżakował nie mniej niż dwa lata może zostać nazwany Straight Bourbon. Jeśli leżakował krócej niż 4 lata musi zawierać informacje o tym okresie.

whiskey burbon

Whiskey Burbon – proces produkcji

Zazwyczaj do jego wytworzenia wykorzystywana jest mieszanka zbóż, którą w znaczniej większości (70%) stanowi kukurydza. Reszta mieszanki to żyto lub pszenica oraz słód jęczmienny. Tak tworzony zacier poddawany jest fermentacji, a następnie destylacji. Wytworzony alkohol trzymany jest w beczkach z drewna dębowego. W ten sposób, poprzez leżakowanie, Burbon zyskuje swój kolor i smak. Im dłużej znajduje się w beczce tym jest ciemniejszy.

W kolejnym etapie Burbon z beczek jest wylewany oraz mieszany z wodą by uzyskać odpowiednie stężenie nie mniejsze niż 40%. Często na rynku dostępny jest Burbon w mocach 43 i 45 lub nawet 47 czy 50%, a także spotykany jest 53,5%. Burbony rozlewane prosto z beczek czyli np. cask strength czy barrel mają stężenie alkoholu około 60%.

whisky burbon - sklep internetowy


Burbony - amerykańska whiskey - co jeszcze warto wiedzieć?

W latach poprzedzających uzyskanie niepodległości rolnictwo w Ameryce było trudne. Ale niektórzy farmerzy w Pensylwanii i Maryland wpadli na pomysł: zamienić nadwyżki zboża w whisky, która była łatwiejsza do utrzymania, handlu i transportu - i zarabiała więcej pieniędzy.
Podwyżki podatków wysłały gorzelnie na południe do Kentucky (i Tennessee), a dotacje na uprawę kukurydzy zmieniły ich surowce, ale zasada pozostała ta sama - a destylacja whiskey stała się dobrze prosperującym biznesem.
Kentucky Straight Bourbon przetrwał wstrzemięźliwość, prohibicję i wojnę, cały czas udoskonalając swój charakter, a teraz przeżywa długo oczekiwany renesans.whisky

Znane marki i najlepsze burbony tylko u nas!


Najbardziej znane marki burbonów na całym świecie to Jack Daniel's oraz oczywiście Jim Beam jednakże to nie wszystkie marki, które warte są uwadze w kategorii whiskey burbon. Często wybieranym tanim bourbonem jest Evan Williams, który jest drugim najczęściej kupowanym whiskey burbon na świecie. Zachęcamy Was wszystkich do zapoznania się także z innymi makrami dostępnym w naszym sklepie internetowym. Sprawdź ceny i zamów online wybrane butelki.

Na charakter i styl klasycznego Burbona składają się takie smaki jak: 
Wanilia, Toffi, Cynamon, Dąb i suszone owoce. 

Jeśli gustujesz w najlepszej whisky warto również posmakować butelek innych marek. Ze szkockich jedną z najbardziej popularnych jest oczywiście marka Ballantines oraz Johnnie Walker albo nieco mniej znana ale ceniona Chivas. Z irlandzkich whiskey z pewnością warto wypróbować markę Jameson oraz chyba jeszcze bardziej znaną czyli Tullamore D.E.W.


Zamób Bourbon Bulleit w promocji!
Filtry
Rodzaj whisky
Kraj
Beczka
Smak whisky
12PLN 6000PLN

OBSŁUGA KLIENTA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020
biuro@alkoholeswiata24.pl


OBSŁUGA KLIENTÓW ZAGRANICZNYCH: 
Customer Service / Kundendienst / Servizio clienti
Pn - Pt
9:00 - 16:00
+48 725 175 005


SPRZEDAŻ HURTOWA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 724 380 005
mpacuk@fire-ice-alkoholeswiata.pl