ABERLOUR

Whisky Aberlour

Znana i ceniona przez koneserów i smakoszy marka szkockiej whisky Aberlour dostępna na naszej platformie w wielu różnych butelkach oraz z różnych edycji. Poniżej znajdziecie cały asortyment tej marki.

Historia marki Aberlour

Destylarnia Aberlour została otwarta przez Jamesa Gordona oraz Petera Weira w 1826 roku, jednak w wyniku pożaru została zamknięta. W 1879 została odbudowana przez Jamesa Fleminga i ta właśnie data jest umieszczana na butelkach. Gorzelnia od 1997 wydaje coroczne partie whisky A'bunadh. Starzona jest w beczkach po hiszpańskim Oloroso Sherry przez okres od 9 do 15 lat, a następnie butelkowana jest w sile beczki, czyli bez rozcieńczania wodą, z dużą mocą (ok. 60%), w naturalnym, głęboko bursztynowym kolorze bez dodatku barwnika w postaci karmelu. Nie jest również filtrowana na zimno.

Charakter szkockiej marki whisky Aberlour

Aberlour to szkocka whisky single malt, której cechą wyróżniającą jest proces dojrzewania w dwóch rodzajach beczek: po bourbonie i sherry oloroso. Wszystkie single malt'y są wytwarzane z najlepszych lokalnych składników z jęczmienia i miękkiej wody z pobliskiej góry Ben Rinnes. W wyniku kilkunastoletniego leżakowania trunek osiąga elegancki i łatwo rozpoznawalny smak. Sekretem produkcji jest również bazowanie na nasączonej rzadkimi rzadkimi minerałami wodzie źródlanej, które wpływa na delikatność smaku i uczucie miękkości na podniebieniu. Jeśli lubisz szkocką to spróbuj także, którejś z butelek marki Ancnoc.
Możesz również wybrać zupełnie inne marki lub różne butelki whisky Ballantine's, które są dostępne na naszej platformie online.


Filtry
169PLN 700PLN

POMOC EKSPERTA:

Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020
biuro@alkoholeswiata24.pl

SPRZEDAŻ HURTOWA:

+48 724 380 005
mpacuk@fire-ice-alkoholeswiata.pl