CAPTAIN MORGAN

Rum Captain Morgan

Wyśmienity rum Capitan Morgan dostępny w wielu różnych rodzajach oraz butelkach na naszej platformie online. Poznaj wszystkie i wybierz najlepsze z nich. Zamów z szybką dostawą do domu czy biura.

 

 

Rum Captain Morgan - historia i najważniejsze informacje

Wszystko zaczęło się od XVII wieku kiedy to Walijczyk, Sir Henry Morgan, popłynął do Indii Zachodnich i zatrzymał się na tropikalnej wyspie na Karaibach. Był szanowany przez swoją załogę i wyrobił sobie markę w każdym porcie, w którym się zatrzymywał, do tego stopnia, że ​​został gubernatorem Jamajki , żył jako niesamowicie bogaty człowiek pijąc rum na swojej plantacji cukru gdzie pozostał aż do śmierci w 1688 roku. Firma zdecydowała się nazwać swój produkt jego imieniem ze względu na jego „legendę i charakter”, które z pewnością miał grasujący pirat, a także rozległe i niekoniecznie pochlebne osiągnięcia. Podobnie jak inne alkohole rum opiera się na fermentacji , a fermentacja istnieje od dawna.

Rumy Captain Morgan - dawniej i dziś

Sam rum jest produkowany na Karaibach od setek lat . Jednak odmiana Captain Morgan pojawiła się na scenie dopiero w 1944 r. , kiedy rodzina Seagram kupiła destylarnię na Jamajce i zaczęła produkować słynny obecnie rum Captain Morgan. W późniejszych czasach Capitan Morgan został własnością firmy Diageo. Pierwotnie wyprodukowany rum był niezwykle mocny, i gorzelnicy robili wszystko aby go złagodzić i sprawić aby rum stał się konsumowany dla ogółu społeczeństwa. Zostało to uzyskane dzięki ziołom i przyprawą. Rum jest leżakowany w beczkach z białego dębu przez okres do roku, nadając mu złoty kolor, a także dodaje mu smaku.

Następnie zioła i przyprawy są dodawane po lekkim odparowaniu, co nadaje rumowi skoncentrowany smak. Niepowtarzalny smak rumu Captain Morgan powstaje przy użyciu tajnej receptury, która zawiera przyprawy i naturalne aromaty pochodzące z samego serca Wysp Karaibskich. Od 1984 r. Captain Morgan Rum był siódmą co do wielkości marką spirytusową na świecie i  drugą co do wielkości w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest  znany i sprzedawany na całym świecie.
Filtry
64PLN 360PLN

OBSŁUGA KLIENTA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020
biuro@alkoholeswiata24.pl


OBSŁUGA KLIENTÓW ZAGRANICZNYCH: 
Customer Service / Kundendienst / Servizio clienti
Pn - Pt
9:00 - 16:00
+48 725 175 005


SPRZEDAŻ HURTOWA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 724 380 005
mpacuk@fire-ice-alkoholeswiata.pl