DICTADOR

Rum Dictador

Dictador to kolumbijski rum z historią sięgającą 1913 roku. Tradycyjna receptura pilnie jest pilnie strzeżona przez rodzinę Parra, trzeciego pokolenia mistrzów kupażu Dictador. Niesamowity rum, kojarzy się z luksusem i nowoczesnością. Charakterystyczny delikatny smak i nuty karmelu, kakao, prażonego miodu i kawy sprawiają, że rum Dictador jest idealny do picia w postaci czystej lub do koktajli.

Historia - rum Dictador

Pod koniec XVIII wieku Severo Arango y Ferro przybył do Cartagena de Indias w Nueva Granada (dzisiejsza Kolumbia). Zajmował się ściąganiem podatków dla Królestwa Hiszpańskiego, a jego silna natura szybko została rozpoznawalna, dlatego otrzymał przydomek Dictador. W międzyczasie Ferro poznał smak rumu i zakochał się od pierwszego wejrzenia. Jego oddanie i zamiłowanie do tropikalnego eliksiru sprawiły, że stał się kluczowym handlarzem egzotycznych napojów alkoholowych z trzciny cukrowej, które w tamtym czasie były uważane za walutę w regionie.

W 1913 roku, prawie 180 lat po narodzinach marki DICTADOR, jeden z jego potomków założył destylarnię Colombiana. Don Julio Arango y Parra spędził lata na badaniu marki Dictador oraz zawiłości produkcji rumu, aby stać się najlepszym kolumbijskim producentem tego trunku na Karaibach, poświęcając swoje życie na uhonorowanie spuścizny swojego przodka.

Rum Dictador - produkcja

Obecnie za produkcję odpowiada wnuk Don Julio, Master Blender Hernan Parra, który kontynuuje rodzinną tradycję. Teraz Dictador dostępny jest w kilkunastu edycjach, m.in. popularnych 12 i 20-letnich. Wypuszczane są również limitowane edycje jak XO Perpetual, XO Insolent, czy serię 2 Masters. Za mieszanie rumów odpowiedzialni są najlepsi specjaliści od win, sherry czy whisky, bourbonie, a także nawet szampanie.

Marka Dictador zajmuje się również produkcją cygar i ginów. Organizuje również różne projekty, aby zaciekawić i zainspirować społeczeństwo do poznania tego niesamowitego rumu. Przykładowo, dzięki współpracy z artystami zamknięte już destylarnie są przerabiane w największe na świecie murale. 

Filtry
107PLN 4499PLN

POMOC EKSPERTA:

Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020
biuro@alkoholeswiata24.pl

SPRZEDAŻ HURTOWA:

+48 724 180 005
mpacuk@fire-ice-alkoholeswiata.pl