GRANT'S

Whisky Grant's

Szkocka whisky Grant's to jedna z najbardziej znanych i popularnych marek whisky zarówno w Polsce jak i na świecie. Produkowana od ponad 100 lat zjednała sobie wielu smakoszy i koneserów najlepszej whisky. Tobie też smakuje? Wybierz swoją ulubioną spośród dostępnych w naszym asortymencie i zamów już dziś z dostawą do domu online. Zapraszamy

Historia whisky Grant's

William Grant po 20 latach pracy w innej destylarni postanowił otworzyć własną w Dufftorn i tak stał się twórcą jednej z najlepszych whisky typu blended. Grant's tworzony jest według tej samej od pięciu pokoleń receptury łączącej trzy najwyższej jakości składniki: szkocki jęczmień z Girvan, krystalicznie czysta woda ze źródła na Wzgórzach Conval i świeże powietrze z Dufftown. Whisky skomponowana jest z sumiennie dobranych kilkudziesięciu rodzajów whisky słodowych i zbożowych. Leżakuje w dębowych beczkach po sherry lub burbonie wydobywających smak trunku podczas dojrzewania.

William Grant w roku 1887 stworzył w Glenfiddich pierwszy destylat, a w 1898 roku na rynek trafiły pierwsze butelki whisky. Od tej chwili whisky jest tworzona według tej samej receptury. 
W 1957 r. Hans Schleger stworzył charakterystyczną teraz trójkątną butelkę Grants'a. Ta kultowa butelka nie tylko pomaga wyeksponować jakość i kolor whisky, ale także pozwala na wydajne układanie i pakowanie w celu eksportu na cały świat.

Szkocka whiskey Grant's

Sześć pokoleń później destylarnia nadal jest własnością rodziny. Od wysoko wykwalifikowanych bednarzy, po gorzelników i ekspertów od dojrzewania – Grant’s Whisky pozostaje wierna oryginalnej, pilnie strzeżonej recepturze Williama Granta.
Filtry
10PLN 540PLN
POMOC EKSPERTA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020

Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?