MOET & CHANDON

Szampan Moet & Chandon

Najbardziej uwielbiany szampan świata od 1743 roku

Jeśli francuska sztuka życia, pełna rozmachu, stylu, mocy uwodzenia i światowego blasku, potrzebuje ikony, jest nią niewątpliwie szampan Moet & Chandon. Od niemal trzech wieków towarzyszy wielkim i podziwianym ludziom - aktorom, biznesmenom, gwiazdom sportu, arystokratom. To niesamowity szampan, który każdą wyjątkową chwilę dopełni swoim niepowtarzalnym smakiem i uczyni ją jeszcze bardziej wyjątkową i niezapomnianą. 
Niesamowity, pełny elegancji i szyku szampan zabierze Cię w niezwykłą podróż smaków, pobudzi zmysły i pozostanie w pamięci na długo.

Historia szampana Moet & Chandon


Wszystko zaczęło się w roku 1743, gdy znany kupiec winiarski i pasjonat win Claude Moet postanowił założyć dom szampański w miejscowości Epernay. Moet miał ambicję, by prężnie rozwijającą się epokę uczynić jeszcze lepszą, a artystokrację uwieść nowymi, pełnymi elegancji smakami. Jego niezwykły talent szybko został doceniony. W 1748 roku szampany Moet trafiły na dwór króla Francji, Ludwika XV, gdzie słynna Madame de Pompadour stała się ich wielką wielbicielką. W ciągu następnych kilkunastu lat szampan zyskał sławę w innych dworach europejskich, także w Polsce. Do dziś szampan jest tworzony zgodnie z tradycjami, jest synonimem luksusu i numerem jeden wśród szmpanów na świecie.
Filtry
69PLN 500PLN
POMOC EKSPERTA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020

Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?