LIKIERY

Likiery

Likier to bardzo gęsta gatunkowa, słodka wódka. Znana jest na całym świecie. Zapoczątkowanie tego typu wyrobów alkoholowych ma swoje korzenie we Włoszech, gdzie około XVI wieku odkryto ich recepturę. Początkowo były traktowane jako lekarstwo, dlatego dodawano do nich wyciągi z miodu oraz przeróżnego rodzaju ziół. Przez długi czas był on jednym z najdroższych trunków, który cieszył się powodzeniem wśród królów i książąt. W tej chwili mamy na rynku likiery, które mają różne odsłony. Od słodkich cytrusowych i owocowych po likiery jajeczne, kawowe, tiramisu, migdałowe, jak również korzenno-ziołowe, które możemy uzyskać na bazie whisky.

Koktajle z likierami

Likiery, które posiadamy dają Ci niezwykłą słodycz i moc alkoholu w różnych odsłonach. Możemy je wykorzystać do stworzenia ulubionego koktajlu lub drinka. Najpopularniejszymi drinkami, które możemy stworzyć, są między innymi Malibu, lub Piña Colada, do których stworzenia wykorzystuje się kokosowe Malibu. Natomiast kolejną z propozycji jest likier Blue Curaçao, które posiada około 38% alkoholu. Zawdzięcza on swój charakterystyczny smak, gorzkiej odmianie pomarańczy, skąd wywodzi się nazwa likieru. Używa się go w barach i restauracjach na całym świecie, najczęściej do uzyskania bardziej intensywniejszego i nietuzinkowego koloru naszego koktajlu, drinka lub shota.

Likiery są dobrą bazą do stworzenia unikalnego drinka lub shota, ponieważ ich gramatura, jest nieco cięższa niż inne trunki, z którymi możemy je łączyć. Wtedy możemy uzyskać warstwy i lepszy efekt wizualny, zwłaszcza jeżeli mamy takowy drink podać naszym najbliższym czy gościom.

Dostępne likiery

W naszym sklepie online możesz zamówić likiery w różnych smakach. Wszystko zależy od tego, czy chcemy użyć likieru do drinka, koktajlu, deseru, na prezent czy po prostu do skonsumowania. Likier kawowy, tiramisu lub który posiadamy w naszej ofercie, może opierać się na bazie whiskey irlandzkiej, szkockiej lub wódki. Jest on bardzo dobrą propozycją, jeżeli chodzi o spotkanie z rodziną lub przyjaciółmi przy słodkich ciastach. Likier kawowy lub tiramisu może być dobrym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o wypieki. Często wybieranymi likierami są likiery ziołowe, takie jak Jagermeister lub Valhalla. Na bazie takich likierów można tworzyć znany drinki typu Jagerbomba. Takie likiery można też pić w formie shota lub dodać do kawy czy herbaty.

Na bazie likieru mamy możliwość stworzenia idealnego deseru, ale też nawet dobrej kawy czy drinka lub koktajlu. Najciekawszym przykładem jest stworzenie shotów, na bazie likierów, które pozwalają na przygotowanie drinków wielowarstwowych, a zarazem wielokolorowych. Taka konfiguracja pozwala na uzyskanie drinków, jakie chcemy otrzymać w finalnym aspekcie. To będzie bardzo dobry pomysł na przyjęcie z rodziną lub przyjaciółmi i będziemy mogli zaimponować im swoją wiedzą barmańską.

Filtry
7PLN 439PLN

POMOC EKSPERTA:

Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020
biuro@alkoholeswiata24.pl

SPRZEDAŻ HURTOWA:

+48 724 380 005
mpacuk@fire-ice-alkoholeswiata.pl