rum-foursquare-shibboleth-56proc-0-7l-barbados

Rum Foursquare Shibboleth 56% z Barbados

Destylarnia rumu Foursquare należy do RL Seale & Co, rodzinnej firmy, której historia produkcji rumu na Barbados sięga 1820 roku. Nowoczesna firma powstała w latach 20. XX wieku, kiedy Reginald Leon Seale założył firmę dystrybucyjną w stolicy wyspy , Bridgetown. Sukces firmy przyniósł ekspansję i przez drugą połowę XX wieku przejęła do swojego portfolio marki takie jak ESA Fields i Doorly's. W 1995 roku otworzyli destylarnię Foursquare, przekształcając opuszczoną cukrownię w parafii Saint Philip.  Dziś destylarnia posiada trzykolumnowy destylator, którego używa do lżejszych rumów oraz nowoczesny destylator miedziany dla bardziej złożonych rumów, które są zawsze destylowane ze sfermentowanej melasy w małych partiach i leżakowane w tropikach. Rumy dojrzewają w małych beczkach z białego dębu amerykańskiego po Bourbonie w ogromnych magazynach z których większość pochodzi z destylarni w Lynchburgu w stanie Tennessee.

Rum Foursquare Shibboleth jest to szesnaste wydanie z serii i było leżakowane przez 16 lat w beczkach po Bourbonie, zanim zostało zabutelkowane w marcu 2021 roku. Rum destylowany jest
z melasy na wyspie Barbados na Karaibach. Jest to mieszanka rumów destylowanych w destylatorze garnkowym i kolumnowym. Leżakowanie tych rumów trwało 16 lat tylko w starych beczkach po bourbonie (amerykańskiej whisky). Całkowicie starzenie tych rumów zostało przeprowadzone w piwnicach gorzelni.

Shibboleth jest urzekający i złożony, ogromna głębia wpływu dębu, połączona z nutami świeżych i suszonych owoców, przypraw do pieczenia, brązowego masła i odrobiną truskawek w czekoladzie. Gdy znajduje się w szklance, elementy waty cukrowej, suszonych moreli, mięty i toffi zaczynają ewoluować w aromacie, podczas gdy na podniebieniu pojawiają się kompot z jeżyn, chleb bananowo-orzechowy, a wykończenie jest jasne z cytrusowymi elementami mandarynki i krwistej pomarańczy

Co więc oznacza tajemnicze słowo Shibboleth na etykiecie. Nie ma konkretnego tłumaczenia a słowo "Shibboleth" może być używane w różnych kontekstach, może oznaczać kilka różnych rzeczy:
"
W tym przypadku Shibboleth dotyczy tego, czy rum z Barbadosu jest naprawdę Barbados rum, czyli starzony i butelkowany na Barbadosie” , jest to również "Zwyczaj, zasada lub przekonanie wyróżniające klasę lub grupę ludzi" .
Na pytanie dlaczego rum Foursquare został nazwany Shibboleth sam Richard Seale tłumaczy:
"ponieważ ten rum ma już 16 lat, nie jest drzewny, ale owocowy. Delikatny jak każdy „kontynentalny” starzony rum. To prawdziwy Barbados Rum, a jego tropikalny wiek nie jest przeszkodą, ale atutem”

Kupujący ten produkt kupili także: