WINA

Wino online

Odkryj z nami najlepsze wina świata! Szukasz wina białego, czerwonego czy różowego? A może masz preferowany kraj pochodzenia lub rodzaj? U nas znajdziesz praktycznie każde wino! Zobacz nasz asortyment i znajdź swoje wino online. Dobrej jakości wina z dostawą do domu.

Wino

Wino online

Wino to napój alkoholowy wytwarzany z winogron znany już od kilku tysięcy lat. Początkowo produkowane było w starożytnej Grecji, Rzymie i Egipcie. Stopniowo upowszechniało się na całym świecie. Istnieje wiele różnorodnych rodzajów i gatunków wina, które różnią się od siebie w zależności od kraju pochodzenia. Warto pamiętać, że nie zawsze określenie „wino” odnosi się do napoju alkoholowego wytwarzanego z winogron. Na rynku znaleźć można wiele doskonałych win produkowanych także z innych owoców.

Na największą atencję zasługują z pewnością wina, które leżakują długo i w odpowiednich warunkach. W ten sposób można uzyskać kwintesencję smaku oraz wysoką jakość czyli po prostu najlepsze wino. Optymalna jest pozycja leżąca i naturalny korek dzięki czemu uzyskuje wysoką jakość. Jeśli zastanawiacie się co zawiera wino dobrej jakości postaramy się przybliżyć tam odpowiedź na to pytanie.

wino sklep

Rodzaje wina

Choć nie ma jednego powszechnie uznanego systemu klasyfikacji win, to można je podzielić, ze względu na ilość alkoholu, na stołowe i wzmacniane. Stołowe wino charakteryzuje się zawartością alkoholu w granicach 9-15%, natomiast wina wzmacniane - około 17–22%. Dzieje się tak dlatego, że dodaje się do niego mocniejszego alkoholu w celu powstrzymania procesu fermentacji. Immanentną cechą wysokiej jakości wina jest delikatny smak i aromat po, którym koneser może je rozpoznać.

Klasycznie wino dzielimy na czerwone, białe i różowe. Drugim standardowym podziałem to podział wina na wytrawne i półwytrawne oraz słodkie i pół-słodkie. Coraz większą popularność zyskują także wina bezalkoholowe.
Najstarszy podział win opiera się na ich barwie oraz pewnych cechach charakterystycznych dla danego rodzaju:

Wino białe

Wino białe - powstaje z białych odmian winogron. Do najpopularniejszych szczepów zalicza się Chardonnay, Riesling, Sauvignon Blanc, Gewurtzraminer, Pinot Gris/Grigio, Airen oraz Muscat. Z białych win słynie przede wszystkim Francja (Burgundia, Doliny Loary, Bordeaux, Alzacja), Niemcy oraz Węgry. Popularne są też wina z tzw. Nowego Świata, czyli m.in. Australii, Nowej Zelandii czy Argentyny. Ze względu na smak wina białe można podzielić na lekkie, wytrwane, orzeźwiające (np. ze szczepów Pinot Gris czy Sauvignon Blanc), wyraziste z nutami wanilii i śmietany (np. Chardonnay) oraz o zapachu słodkich owoców i różnym poziomie słodyczy (np. Riesling i Chenin Blanc). Znane i lubiane są także wina reńskie.

Wina białe mogą powstawać też winogron czerwonych, ponieważ barwnik skupiony jest w skórkach – to oznacza, że oddzielając skórki, można wytworzyć wino białe z moszczu. Takie praktyki są jednak rzadko stosowane.
Wino ma biały kolor tylko umownie. W praktyce jest to kolor lekko żółty przezroczysty i mający odcienie kolorów ecru, bursztynowego, szafranowego lub nawet ciemniejszego ochra.

wina

Czerwone wino

Wino czerwone - częściej wytrawne i zazwyczaj bardziej cierpkie. Produkuje się je z ciemnych winogron. Kolor pozyskuje z barwnika zawartego w skórkach owoców. Co ciekawe, wino czerwone zawiera najwięcej przeciwutleniaczy, które mogą chronić przed różnymi schorzeniami, między innymi miażdżycą czy rozwojem chorób nowotworowych. Czerwone wina dobrze komponują się z jedzeniem, na przykład z serami, grillowanym mięsem czy niektórymi gatunkami ryb. Najczęściej uprawiane szczepy, z których wytwarza się ten typ wina, to: Merlot, Pinot Noir, Sangiovese, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc i Gamay. Są to nie tylko wykwintne wina dla koneserów ale również bardzo popularne w gastronomii. 

Czerwone wina to odpowiedni wybór jeśli chcemy zdecydować się na wino, które zawiera najwięcej polifenoli. Ma ono różnorodne odcienie czerwieni od tych jaśniejszych i bardziej przezroczystych jak np. rubinowy czy karmazynowy po ciemniejsze jak burgundowy czy mahoniowy. Regiony takie jak Sardynia, Madera, Toskania czy Lanzarote produkują najwyższej jakości czerwone wino. Sklep stacjonarny i wysyłkowy online Fire & Ice z Zielonej Góry posiada większość z nich w swojej ofercie.

Wina różowe

Wino różowe – może przybierać kolory od pomarańczowego po intensywny fiolet (np. eozyna czy magenta). Wytwarza się je przede wszystkim z czerwonych odmian winogron, a w smaku są orzeźwiające, z wyraźnym owocowym aromatem. Dojrzewają bardzo krótko, zazwyczaj około 6-8 tygodni. Oprócz używania tradycyjnych metod, wino różowe można wytwarzać również poprzez dodanie wina białego do wina czerwonego, jednak taki sposób jest potępiany w większości regionów winiarskich – we Francji jest wręcz zakazany we wszystkich regionach z wyjątkiem Szampanii. U nas bez problemu zamówicie różowe wino. Sklep stacjonarny i wysyłkowy Alkohole Świata Fire & Ice zawiera szeroką gamę produktów w przystępnych cenach.

Inne rodzaje i odmiany wina

Oprócz wyżej wymienionych spotkać można również inne typy, gatunki oraz odmiany wina. Wśród najbardziej popularnych można wymienić takie jak np. wino muszkatowe, koszerne, konopne, maryjkowe, wina palmowe, ryżowe, szare, wino z modraków, naturalne i organiczne, wino lodowe czy lawendowe. Innymi są takie wina jak wino figowe, imbirowe czy daktylowe.
Nie każdy e-sklep posiada je w swojej ofercie. Choć rzadkie to można je nabyć w niektórych sklepach wysyłkowych z winem online.

W gusta krezusów i luminarzy najczęściej trafiają rzadkie wina rocznikowe i słabo dostępne oraz najdroższe i najlepsze wina świata. Również takie posiada nasz sklep internetowy online.


Wino

Z czego wytwarzane jest wino?

Często oprócz tego, że pytacie nas gdzie kupić dobrej jakości i najlepsze wino, pytacie również z czego jest ono wytwarzane lub co zawiera. Oprócz klasycznie wykorzystywanych w produkcji winogron białych i czerwonych możemy wyróżnić także wina wytwarzane z innych owoców takich jak wino ananasowe, wiśniowe, truskawkowe, agrestowe, aroniowe, porzeczkowe, jabłkowe, z jeżyn. Rzadszymi choć popularnymi winami są np. wina jagodowe, malinowe pomarańczowe, bananowe.
Jak z pewnością się domyślacie są one trudniejsze do znalezienia i zakupu poprzez sklepy wysyłkowe z winami online. Jednak sporo z nich znajdziecie u nas!

5 najważniejszych regionów wina na świecie

Znajomość odmian winorośli i regionów winiarskich jest najbardziej podstawową wiedzą, którą muszą posiąść wszyscy miłośnicy wina. Choć produkuje się je na całym świecie, ponad 80% win eksportuje się z Francji, Włoch, Hiszpanii, USA, Argentyny, Australii, Niemiec, Afryki Południowej, Chile i Portugalii. Mniej znanymi ale również popularnymi regionami gdzie wytwarza się wysokiej jakości wino są Madera, Toskania i Sardynia. Polacy także lubią wina reńskie oraz z Lanzarote. Choć jak wiemy wielu klientów ma indyferentne podejście do jakości i smaku wina. 

Francja i jej słynne wino

To światowe centrum produkcji wina. Inne kraje wzorują się na francuskich producentach pod wieloma względami. Nic dziwnego! Francja jest jednym z krajów, które produkują najwięcej wina na świecie. Roczna produkcja tego kraju wynosi około 5000–6000 milionów litrów. Klasyczne marki, takie jak Merlot, Cabernet, Shira, Pinot Noir, Sauvignon i Chardonnay pochodzą właśnie z Francji, słynne są również winnice w Burgundii, Bordeaux oraz Szampanii.

Wino musujące z Szampanii są najwyższej jakości. Dzieje się tak dlatego, że podczas produkcji szampana, zachodzi proces podwójnej fermentacji. Dodatkowo wykorzystuje się najbardziej wyselekcjonowane owoce tylko z tego regionu. Wino z beczek trafia do butelek. Butelki są produkowane z grubszego szkła, w przeciwnym razie ciśnienie mogłoby spowodować ich rozpadnięcie się. 

wino

Włochy

Wskaźnik produkcji wina we Włoszech wynosi około 4500-5000 milionów litrów rocznie, dzięki czemu ten kraj jest uważany za jednego z największych eksporterów wina na świecie. Mało tego, Włochy mają bardzo wysoki wskaźnik konsumpcji tego alkoholu tj. około 42 litrów na osobę!

Australijskie wina

W Australii wino to nie tylko napój, ale tak naprawdę ogromny segment przemysłu, który stymuluje gospodarkę kraju, wskaźnik zatrudnienia i turystykę. Australia produkuje około 750 milionów litrów rocznie. To ciekawe zwłaszcza na dość dobry marketing tych produktów w tym rejonie.

Wina z USA

Stany Zjednoczone są sklasyfikowane poniżej Francji i Włoch pod względem produkcji wina. Aż 90% amerykańskiego pochodzi ze stanu Kalifornia, w którym znajdują się słynne winiarnie, takie jak Napa Valley i hrabstwo Sonoma, gdzie najczęściej wybiera się odmiany winogron Cabernet Sauvignon i Chardonnay. 

Wino z Chile

Ostatnim krajem uważanym za największego eksportera wina jest Chile. Urok chilijskich win pochodzi z doskonałej mieszanki warunków pogodowych. Podczas pobytu w Chile koniecznie trzeba spróbować win czerwonych Cabernet Sauvignon, Merlot i Carmenere.

Najpopularniejsze wina w Polsce

Polacy nie stanowią czołówki pod kątem spożywania wina na tle porównawczym z innymi alkoholami. Gdy sięgamy po ten rodzaj alkoholu najczęściej wybieramy znane i lubiane oraz popularne w polskich sklepach wspomniane już wino włoskie i hiszpańskie lub niemieckie czy francuskie. Jednak coraz częściej zdarza się, że nasi klienci pytają nas o dostępność lub gdzie kupić wino cypryjskie, czeskie chorwackie, gruzińskie, libańskie, rumuńskie, ukraińskie, szwajcarskie, węgierskie, tureckie, włoskie, greckie. Oczywiście nie wymieniamy tutaj taniego wina za parę złotych, które jest popularne w osiedlowych sklepach stacjonarnych. Nie znajdziecie go również u nas gdyż dbamy o to by nasze produkty były wysokiej jakości.
Sprawdź ofertę wina z Polski

Popularne wina u nas

Przeglądając ofertę na naszej platformie lub sklepie stacjonarnym zobaczycie bardzo duży wybór wina z całego świata. Poniżej przedstawiamy wam listę 12 najpopularniejszych produktów.

WINO PROSECCO MIONETTO BRUT

MUSUJĄCE WINO MARTINI ASTI

WINO KIJAFA CHERRY

WŁOSKIE WINO CASA PECUNIA PRIMITIVO

WINO TARAPACA GRAN RESERVA CHARDONNAY

WŁOSKIE WINO MAESTRO PRIMITIVO PUGLIA

WINO PROSECCO MONTELLIANA SPUMANTE EXTRA DRY

WŁOSKIE WINO MUSUJĄCE BALBI SOPRANI CORTE CASTELLO PINOT

HISZPAŃSKIE WINO MARINA ALTA BLANCO 0,75L B/W HISZPANIA

POLSKIE WINO SZLACHETNE GRONO

HISZPAŃSKIE WINO CAMPO VIEJO RESERVA

WŁOSKIE WINO LAMBRUSCO EMILIA

winnice

Jak wybrać najlepsze wino online?

Najpierw należy zastanowić się nad smakiem: wolisz smak cierpki, delikatny czy może bardziej słodki? Ten kto degustuje wina wie jaki szczep i rodzaj mu najbardziej odpowiada. Jeśli odpowiesz sobie na to pytanie, będziesz wiedzieć, czy lepiej skierować swój wzrok ku bardziej klasycznemu winu czerwonemu, czy może bardziej zasmakują ci lekkie wina różowe albo białe. Same konwenanse na temat wina są bardzo różne i zależą od podejścia do spożywania tego wyśmienitego alkoholu. W naszej ofercie znaleźć można wina z całego świata. Bogaty wybór win białych, czerwonych, różowych, słodkich, półsłodkich czy wytrawnych sprawia, że każdy z pewnością dobierze taką odmianę, która podbije serce i podniebienie! 

Fire & Ice Alkohole świata
Sklep stacjonarny Zielona Góra
Sklep wysyłkowy i najlepsze wino online.
Filtry
Kolor
Smak
Rodzaj
Kraj
12PLN 184PLN

OBSŁUGA KLIENTA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020
biuro@alkoholeswiata24.pl


OBSŁUGA KLIENTÓW ZAGRANICZNYCH: 
Customer Service / Kundendienst / Servizio clienti
Pn - Pt
9:00 - 16:00
+48 725 175 005
ssawa@fire-ice-alkoholeswiata.pl


SPRZEDAŻ HURTOWA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 724 380 005
mpacuk@fire-ice-alkoholeswiata.pl

 Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Klikając „Akceptuję wszystkie” wyrażasz zgodę na stosowanie wszystkich typów plików cookies, w tym cookies statystycznych i reklamowych. Klikając „Odmawiam” wyrażasz zgodę na stosowanie wyłącznie plików cookies niezbędnych do prawidłowego działania strony. Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
Akceptuję wszystkie