gin-bombay-sapphire-0-7

Gin Bombay Sapphire 0,7l 40%

Jeden z najbardziej popularnych ginów na świecie, produkowany w gorzelni znajdującej się w miasteczku Laverstoke od 1987 roku. W modernistycznych budynkach destylarni hoduje się rośliny używanych do produkcji trunku i udostępniane są do zwiedzania dla turystów.

Tego trunku nie da się pomylić z żadnym innym. Elegancka, piękna niebieska butelka ozdobiona etykietą z popiersiem królowej Wiktorii i szlachetnym szafirem na szyjce. Trunek zamknięty w ciekawej puszcze będzie nadawał się idealnie jako prezent.

Gin Bombay Sapphire - co jeszcze warto wiedzieć?

Unikatowy sposób tworzenia ginu poprzez wyselekcjonowanie dziesięciu ziół i przekazanie go do procesu zwanym "vapour infusion" sprawia, że jego smak jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Do produkcji wykorzystywany jest 3-krotnie destylowany spirytus pszeniczny oraz zioła: jagody jałowca, nasiona kolendry, lukrecja, migdały, skórka cytrynowa, korzeń dzięgla, rajski pieprz, korzeń irysa, kora cynamonowa i pieprz kubeba, które umieszcza się w miedzianym pojemniku gdzie podczas destylacji para przechodzi przez zioła tworząc subtelny smak. 

Gin Bombay Sapphire 40% 0,7 l

Idealnie smakuje samodzielnie podany z kostkami lodu, ale również można go dodać do klasycznych drinków na bazie ginu. 

Aromat: Intensywny, wyczuwalne nuty jałowca i cytrusów.

Smak: 
Silny, posmak jałowca, ziół, skórki cytrusów i migdałów.

Finisz: 
Długi i ziołowy, jałowiec ze słodkim, korzennym wykończeniem.

Kupujący ten produkt kupili także: