rum-eminente-reserva-0-7lRum Eminente Reserva 0,7l 41,3%rum-eminente-reserva-0-7lRum Eminente Reserva 0,7l 41,3%
rum-eminente-reserva-0-7l
Rum Eminente Reserva 0,7l 41,3%
rum-eminente-reserva-0-7l
Rum Eminente Reserva 0,7l 41,3%
Cena:
239,00PLN
Ilość: szt.
Kraj :Kuba
Beczka:Biały Dąb
Gatunek :Złoty/Gold
Style rumowe:Francuski

Rum Eminente Reserva 0,7l 41,3%

Eminente to wysokiej jakości 7 letni rum produkowany na Kubie, a jego pomysłodawcą był César Martí. Twórcy zainspirowani wyglądem wyspy, która kształtem przypomina krokodyla zaprojektowali butelkę oryginalną- strukturą przypominającą skórę gada. Utalentowany César stworzył nowy styl produkcji rumu opierając się na tradycyjnych metodach z XIX wieku. Do produkcji wykorzystywana jest dojrzała kubańska trzcina cukrowa, a obróbka jakiej jest poddawana pozwala zachować wysoką zawartość cukru. Następnie melasa poddawana jest fermentacji trwającej od 25 do 30 godzin i destylacji prowadzonej w kilku miejscach na wyspie.

Rum Eminente Reserva - jak powstaje?

Aby powstał końcowy produkt Master César Martí produkuje dwa alkohole - aguardientes, które starzone są przez okres 2-3 lat w beczkach z białego dębu po whisky szkockiej i irlandzkiej oraz świeży, lekki kubański, wysokoprocentowy rum o ABV 95%. Następnie starzejąca się aguardiente jest mieszana ze świeżym rumem i leżakowana jest przez okres 7 lat. W tym czasie dodawana jest coraz starsza aguardiente, więc mimo tego, że rum Eminente jest określony jako 7-letni zawarte są w nim również starsze alkohole.

Rum Eminente Reserva posiada aż około 70% aguardiente, gdzie w innych rumach ich zawartość to około 18%. Tak wysoka zawartość aguardiente tworzy trunek niesamowicie złożony, głęboki i pełny cudownych aromatów. Rum jest niezwykle lekki i delikatny, ale zarazem bardzo wyrazisty. Eminente Reserva przypadnie do gustu nie tylko fanom rumu, ale również wielbicielom whisky czy koniaku. Charakterystyczny hiszpański styl produkcji tworzy rum czysty, niezwykle aromatyczny z harmonijnym owocowym i słodkim wykończeniem. 

Cechy szczególne rumu Eminente Reserva

Aromat: Świeżo palona kawa, kajmak, prażone migdały, kakao. Akcenty cynamonu, świeże owoce, głównie wiśnie, gorzka czekolada, tytoń.  

Smak: Głęboki i zbalansowany. Nuty kwiatowe, wanilia, kawa, cukier trzcinowy, toffi, czekolada gorzka, akcent pieprzu i lekko dymne tło.

Finisz: Długi, gładki. Mocne akcenty słodkiej, ciemnej czekolady.