Szampan Moet & Chandon Grand Vintage 2013 0,75l karton

Szampan Moet & Chandon Grand Vintage 2013 0,75l karton

Doskonały szampan wyprodukowany w prestiżowym domu szampańskim Moet, kojarzącym się z luksusem oraz najwyższą jakością produktu.

Rok 2013 wyróżniał się chłodnym klimatem, skutkiem były późne, październikowe zbiory, niespotykane od 1991 roku. To było duże wyzwanie dla plantatorów, aby osiągnąć pełną dojrzałość winorośli zgodną ze standardami ustalonymi w Szampanii.

Szampan Moet & Chandon Grand Vintage 2013

Grand Vintage 2013 zostało wyprodukowane ze szczepów Chardonnay, Pinot Noir i Pinot Meunier. Po 7 latach leżakowania w piwnicach domu szampańskiego Moet charakter jaki nabrał szampan Grand Vintage 2013 jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Zachwycający harmonijny i wyrazisty smak łączy się z niezwykłym, jesiennym aromatem. 

Szampan zamknięty w eleganckiej butelce z czarno-złotymi akcentami. Sam wygląd zapewnia o swojej doskonałości i wysokiej jakości. To idealny trunek do celebrowania ważnych chwil, jak urodziny, jubileusz czy rocznice. Wspaniałe również na prezent dla każdej osoby, smak szampana Grand Vintage 2013 zadowoli każde podniebienie. 

Idealne do wznoszenia toastów, ale również jako aperitif, oraz dodatek do dań z makaronu, sałatek i białych mięs. 

Noty degustacyjne - Szampan Moet & Chandon Grand Vintage 2013

Aromat: Dojrzały z jesiennymi nutami pieczonych kasztanów, prażonej kaszy gryczanej, bogatych orzechów i miodu. Następnie soczyste, dojrzałe owoce - jabłko i gruszka z nutą jodu, suszonych kwiatów i sosny.

Smak: Pełny, wyrazisty i żywy. Delikatna kwasowość połączona z owocowymi soczystymi nutami i przyjemnym akcentem gorzkiego, białego grejpfruta na wykończeniu.