whisky-ardbeg-single-malt-19-yo-traigh-bhan-batch-no-2-46-2-0-7l

Whisky Ardbeg Single Malt 19YO Traigh Bhan No.1 46,2% 0,7l

Ardbeg Traigh Bhan 19 Years Old, Batch 2. Podobnie jak w przypadku butelkowania, które nastąpiło wcześniej, partia 2 da początek kolejnym znakomitemu dramowi. Ta wysublimowana whisky, dojrzewająca w beczkach z amerykańskiego dębu i sherry Oloroso, jest uosobieniem dojrzałego Ardbega. Ukazuje oszałamiające odzwierciedlenie miejsca, które go zainspirowało … Traig Bhan z Islay - znaną miejscowym jako Śpiewające Piaski - piękna plaża z miękkim, białym piaskiem, o której mówi się, że śpiewa pod stopami. Aksamitnie gładki single malt Traig Bhan oferuje aromaty słonego, dymnego ogniska na plaży, słodkiego ananasa i spalonego karmelu. Na podniebieniu wyczuwalne są nuty papryki, wędzonej czekolady chilli i aromatycznego dymu drzewnego.

Szkocka Whisky Ardbeg Single Malt 19YO Traigh Bhan No.1 46,2% 0,7l

TB / 02-18.09.00 / 20.JT.

TB - Traigh Bhan, plaża znana lokalnie jako Śpiewające Piaski i miejsce, które zainspirowało to butelkowanie.

02 - Numer partii. Za pomocą tego numeru możesz zidentyfikować każde wydanie Traigh Bhan.

18.09.00 - data wskazująca wiek najmłodszego spirytusu destylowanego każdego roku.W roku, w którym błąd milenijny zagroził systemom komputerowym na całym świecie, na szczęście na Isle of Islay nie mieliśmy wpływu ...

JT - Inicjały członka Distillery, który pomógł stworzyć butelkowanie na ten rok. W tegorocznym rozlewaniu uczestniczy nasz Kierownik Centrum Turystycznego Gorzelni Jackie Thomson.