TEELING

Whiskey Teeling

Znana i ceniona marka nie tylko przez koneserów. Irlandzka whiskey Teeling doczekała się wielu edycji oraz różnych butelek. Wiele z nich znajdziecie w przystępnych cenach na naszej platformie do składania zamówień. Zobacz dostępne poniżej produkty i wybierz swoją ulubioną whiskey Teeling już dziś. Zamów online z dostawą do domu lub swojego biura.

Irlandzka whiskey Teeling - historia

Jack i Stephen Teeling, założyciel Teeling Whiskey Co. pochodzą z rodziny od dawna związanej z irlandzką whisky. Od Waltera Teelinga który w 1782 roku założył destylarnię na Marrowbone Lane w Dublinie, do Johna Teelinga, który założył Cooley Distillery . W 1987 roku rodzeństwo otworzyło drzwi swojej destylarni i dzięki temu zrealizowała się kolejna część ich planu oraz odwieczne marzenie o sprowadzeniu irlandzkiej whisky z powrotem do Dublina. Zbudowali nową destylarnię tuż przy drodze, w której kiedyś znajdowała się pierwotna rodzinna destylarnia, w tętniącej życiem dzielnicy  miasta Liberties.

Whiskey Teeling - produkcja i destylarnia

Pierwsza nowa destylarnia w Dublinie od ponad 125 lat – i pierwszy raz od 40 lat, kiedy irlandzka whisky była ponownie destylowana w Dublinie – był to kamień milowym i wielki powód do świętowania. Obecne irlandzka whisky przeżywa renesans i stała się najszybciej rozwijająca się kategoria alkoholi na świecie a nowo otwarta destylarnia w Dublinie  została uznana za najlepszą atrakcję turystyczną whisky na świecie podczas kultowych nagród World Whiskeys Awards.
Filtry
25PLN 4900PLN
POMOC EKSPERTA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020

Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?