Cena:152,00PLN
Ilość: szt.
Kraj :Szkocja
Beczka:Sherry
Udostępnij:

WHISKY GLENFIDDICH 12YO 0,7L - Szkocka Whisky online

Glenfiddich 12 lat to szkocka whisky o zawartości alkoholu 40% obj. Jest produkowany przez markę Glenfiddich, gorzelnię z siedzibą w Szkocji. Single Malt Whisky to lekka whisky, która doskonale nadaje się dla początkujących.

Trójkątny kształt butelki 12 lateniej whisky Glenfiddich jest jednym ze znaków towarowych gorzelni i oznacza trzy podstawowe elementy whisky - wodę, powietrze i słód jęczmienny. 
Whisky jest destylowana w powietrzu Szkocji, z czystej wody ze źródeł Robbie Dubh i wykwintnego słodu. Każda butelka jest następnie napełniana ręcznie.

Whisky Glenfiddich

Dojrzewa przez 12 lat zarówno w beczkach po sherry Bourbon, jak i Olosoro. Zmiana i dojrzewanie w obu rodzajach beczek pozwala whisky nabierać cech beczek, a także nadaje jej piękny, złoty kolor. W połączeniu z dębowymi beczkami Glenfiddich rozwija swoją złożoność i świeże, złożone nuty w ciągu 12 lat. Na etykiecie ma charakterystycznego jelenia.

WHISKEY GLENFIDDICH 12 letnia

Whisky Glenfiddich 12 lat -  owocowy i świeży na podniebieniu. Jednocześnie pozostaje bardzo lekki, co pozostawia go dobrze na języku. Słód i karmelowa słodycz dominują w smaku. Charakterystyczne dla Single Malt są również aromaty świeżych gruszek, które harmonizują z kremowymi odcieniami drewna.

Wykończenie jest jednocześnie łagodne i złożone. Widoczne są niuanse lekko torfowej nuty dymnej. Jednak obecne są między innymi owocowe, bardziej miękkie składniki, które powstają podczas przechowywania w beczkach po sherry Olosoro. Na półce sklepu poznacie go bo to charakterystyczna whisky z Jeleniem na etykiecie.
Dobra cena odzwierciedla jakość produktu. 

Zapraszamy do zapoznania się z innymi markami dostępnymi w naszej ofercie online – whisky, którą oferujemy jest najwyższej jakości i pochodzi z najróżniejszych krajów świata.

Zamów już teraz 12 letnią szkocką whisky Glenfiddich.

Kupujący ten produkt kupili także: