whisky-glenfiddich-12yo-0-7l

Whisky szkocka Glenfiddich 12 YO

Glenfiddich 12 lat to szkocka whisky single malt o zawartości alkoholu 40% obj. Jest produkowany przez markę Glenfiddich, gorzelnię z siedzibą w Szkocji. Single Malt to lekka whisky, która doskonale nadaje się dla początkujących.

Trójkątny kształt butelki 12 letniej whisky Glenfiddich jest jednym ze znaków towarowych gorzelni i oznacza trzy podstawowe elementy whisky - wodę, powietrze i słód jęczmienny. 
Whisky jest destylowana w powietrzu Szkocji, z czystej wody ze źródeł Robbie Dubh i wykwintnego słodu. Każda butelka jest następnie napełniana ręcznie.

12-letnia whisky Glenfiddich single malt, co ją wyróżnia?

Dojrzewa przez 12 lat zarówno w beczkach po sherry Bourbon, jak i Olosoro. Zmiana i dojrzewanie w obu rodzajach beczek pozwala whisky nabierać cech beczek, a także nadaje jej piękny, złoty kolor. W połączeniu z dębowymi beczkami Glenfiddich rozwija swoją złożoność i świeże, złożone nuty w ciągu 12 lat. Na etykiecie ma charakterystycznego jelenia.

Jak smakuje whisky Glenfiddich 12 yo i czym się charakteryzuje?

Aromat: Świeże owoce sadu, głównie gruszki i jabłka. Akcent dębowej beczki.

Smak: Delikatny, lekki i harmonijny. Mocne nuty owoców, miód i wanilia. Akcent dębu. 

Finisz: Złożone i łagodne. Delikatny ślad dymu.  


Zapraszamy do zapoznania się z innymi markami dostępnymi w naszej ofercie online – whisky, którą oferujemy jest najwyższej jakości i pochodzi z najróżniejszych krajów świata.

Zamów już teraz 12 letnią szkocką whisky Glenfiddich, doskonały pomysł na prezent dla początkujących jak i zaawansowanych smakoszy szkockich whisky.