Cena:790,00PLN
Ilość: szt.
Kraj :Panama
Beczka:Bourbon
Gatunek :Złoty/Gold

Rum Kuna Habana Cigar Cask Finish 8 years old 0,7l 40%

Drugie wydanie docenianego na całym świecie panamskiego rumu Kuna - Habana Cigar Cask Finish. Kuna Habana Ron powstał we współpracy ze światowymi ekspertami cygar- Davidoff of Geneva. Opracowali oni nietypową metodę dojrzewania i fermentowania liści tytoniu w beczkach po amerykańskim bourbonie, które następnie zostały wykorzystane do starzenia rumu Kuna Habana. 

To niezwykły rum produkowany ze świeżo wyciśniętego soku z trzciny cukrowej (w porze suchej), lub z soku z trzciny cukrowej w połączeniu z melasą (w porze wilgotnej). Po destylacji rum dojrzewany jest przez co najmniej 8 lat w beczkach po bourbonie. Następnie przelany jest do rzadkich beczek Château Pape Clement i finiszowany przez 6 miesięcy w Bordeaux we Francji.

Kuna Habana zaskakuje pełnią cytrusowych aromatów z harmonijnym połączeniem akcentów dębu, tytoniu i mocnej wanilii. Pierwsza edycja rumu Kuna Davidoff cigar cask finish cieszyła się wielkim zainteresowaniem, dlatego zachęcamy do zapoznania się z jej następcą. 

8-letnia Kuna Habana Cigar Cask Finish Ron - czym się charakteryzuje?

Panamski rum Kuna Habana jest zaskakujący i intrygujący. To wyjątkowa pozycja dla wielbicieli rumów obok, której nie łatwo przejść obojętnie. Dość młoda marka rumów prezentuje wysoki poziom jakości trunku i może śmiało konkurować z najbardziej znanymi producentami swojego gatunku. 

Edycja wydana w limitowanej ilości. 

Jak smakuje rum Kuna Habana Cigar Cask Finisz? Noty degustacyjne rumu:

Aromat: Harmonijne połączenie lekkich tanin, mocny akcent wanilii, w tle skóra i cygaro. Mocne słodkie nuty z dodatkiem pikantnych przypraw jak kardamon, gałka muszkatołowa. Całość uzupełniona głębokimi nutami świeżo palonej kawy. 

Smak: Intensywny i idealnie zbalansowany. Owoce cytrusowe doskonale uzupełnione słodyczą wanilii i pikanterią dębu z delikatnym dodatkiem tytoniu i skóry. 

Finisz: Długi i utrzymujący się. Słodycz wanilii uzupełniona delikatnym akcentem dymu.