Rum Ron Barcelo 0,7l 37,5% 

Rum Ron Barcelo 0,7l 37,5% 

Marka Barcelo depcze po piętach dominikańskiemu klasykowi Brugal i zyskała sobie międzynarodową sławę dzięki wysokiej jakości, typowo karaibskiej przyjemności picia. Destylarnia o tej samej nazwie została założona przez migranta pochodzenia hiszpańskiego w 1930 roku. Z biegiem lat rozwinęła się w jedną z największych. W latach 80. był to nawet najpopularniejszy rum na Dominikanie, co doprowadziło do większego skupienia się na eksporcie. Od lat 90. Ron Barcelo Blanco i jego koledzy byli dostępni w ponad dziesięciu krajach – obecnie jest ich ponad 50 – a głównym rynkiem jest Hiszpania. Ron Barcelo Blanco wyróżnia się na tle innych produktów tym, że jest biały lub bezbarwny.

Ron Barcelo Blanco to wizytówka Blanco, która pasuje na każdą okazję. Jak przystało na młodzieńczy biały rum z melasy doskonale nadaje się do mieszania koktajli i  drinków. Po destylacji rum może być przechowywany w dębowych beczkach przez rok, zanim zostanie rozcieńczony do jego mocy pitnej i zabutelkowany w nowoczesnej butelce. Ma krystalicznie czysty wygląd i równie dobrze zarysowaną strukturę, dzięki czemu idealnie nadaje się do napojów mieszanych.

Koneserzy doceniają fakt, że Ron Barcelo Blanco jest mocno zakorzeniony w codziennym życiu i dlatego przemawia również do początkujących. Ze swoją słodyczą trzciny cukrowej i pewnymi pikantnymi nutami nie jest ani zbyt wyraźny, ani zbyt łagodny w smaku i aromacie. Przypomina klimat Karaibów, plantacje trzciny cukrowej i imprezową atmosfere. Ron Barcelo Blanco jest powszechnie uważany za lekki i świeży rum. W przeciwieństwie do dojrzałych, doskonale ukształtowanych alkoholi, takich jak wielokrotnie nagradzany Barcelo Imperial, ten biały rum jest nieskomplikowanym klasykiem.

Kupujący ten produkt kupili także: