szampan-moet-chandon-grand-vintage-rose-2013szampan-moet-chandon-grand-vintage-rose-2013
szampan-moet-chandon-grand-vintage-rose-2013
szampan-moet-chandon-grand-vintage-rose-2013

Szampan Moet & Chandon Grand Vintage Rose 2013 0,75 l

Szampan Moet & Chandon Grand Vintage Rose 2013 wydania Grand Vintage są wyjątkowe, każde z nich mają swój niepowtarzalny charakter, a ponieważ rocznik 2013 był niezwykle wymagający dla zbiorów, szampan uzyskał unikalne i rewelacyjne cechy. Niska średnia temperatur oraz wysoka ilość opadów zaskutkowało późnymi, październikowymi zbiorami co ostatnio miało miejsce w 1991 roku. To było nie lada wyzwanie, aby sprostać wymaganiom domu Szampańskiego w stworzeniu tego niezwykłego trunku. 

Szampan Moet & Chandon Grand Vintage Rose 2013 0,75l 

Moet & Chandon Grand Vintage Rose 2013 to już 44-ty szampan z tej kolekcji. Charakteryzuje się bogactwem aromatów i smaków z korzenno-owocowymi akcentami. W skład wchodzi najwięcej szczepu Pinot Noir (44%), następnie dość wysoka proporcja jak na różowy szampan Chardonnay (35%), a całość dopełnia Meunier (21%). Na wyjątkowy charakter wpłynęło również długie 7-letnie leżakowanie- dwukrotnie dłuższe niż jest to wymagane przez apelacje szampańskie. 

Szampan jest doskonałym uosobieniem luksusu, to idealny kompan do celebrowania ważnych chwil. Piękna propozycja do wznoszenia toastów, dzięki której każda uroczystość będzie niezapomniana. 

Noty degustacyjne szampanu Moet & Chandon Grand Vintage Rose 2013

Aromat: Na początku słodki z dodatkiem poziomek, malin i pestek granatu. Po chwili wyczuwalne świeże nuty czerwonej pomarańczy i karamboli. Całość uzupełniona czarnym pieprzem, ciemną czekoladą, cynamonem, bukietem kwiatów i skóry. 

Szampan Moet & Chandon Grand Vintage Rose 2013 - Smak: Zmysłowy i pełny. Wyczuwalne owoce pestkowe, głównie śliwki i wiśnie. 

Finisz: Delikatnie cierpki, nuty różowego grejpfruta i skórki limonki.
Kupujący ten produkt kupili także: