WHISKY BURBON JACK DANIEL'S 0,7L 40% PUSZKA
Udostępnij:

WHISKY BURBON JACK DANIEL'S 0,7L 40% + PUSZKA

Najbardziej popularna whisky na świecie, z roku na rok bijąca rekordy sprzedaży. Kojarzy się z dobrą jakością i często wybierana jest na prezent na różne okazje. Unikalny smak nie zmienił się od 1875 roku, kiedy to ekstrawagancki i charyzmatyczny Jasper Newton "Jack" Daniels postanowił otworzyć gorzelnię w Lynchburgu, w stanie Tennessee. W 1907 roku Jack swoją firmę przekazał bratankowi Lemuelowi Motlowi, który utrzymał firmę w trudnych czasach - najpierw I i II wojny światowej, kiedy to rząd USA wręcz zakazał produkcji whisky. Po wojnie Molt zmarł, a gorzelnię przejęli jego synowie, którzy postanowili sprzedać ją koncernowi Brown-Forman, pod warunkiem utrzymania wysokiej jakości whisky i receptury. 
Jack Daniel's produkowana jest z zacieru, w którego skład wchodzi 78% kukurydzy, 12% żyta i 10% słodowanego jęczmienia. Następnie whisky destylowana jest dwukrotnie w kolumnach destylacyjnych, a później filtrowana w 3-metrowej warstwie klonowego węgla drzewnego przez około dziesięć dni. Właśnie ten proces sprawia, że smak tego trunku jest tak niepowtarzalny. W końcowym etapie alkohol przelewany jest do ręcznie robionych i świeżo wypalanych beczek z białego dębu i dojrzewa w nich około 3 lata. 

Whisky w ładnie prezentującej się czarnej puszce będzie niesamowitym prezentem, który ucieszy każdego wielbiciela mocnych alkoholi. 

Aromat: Zbalansowany, skarmelizowany cukier z nutami zwęglonego dębu. 

Smak: Przyjemny i słodki, wyczuwalna wanilia z syropem klonowym, dąb, skóra i tytoń. 

Finisz: Delikatny, słodka wanilia i karmel z dodatkiem zwęglonego dębu.

Podobne do

Kupujący ten produkt kupili także: