WHISKY BURBON JACK DANIEL\'S 0,7L 40%
Cena:
101,50PLN
Ilość: szt.
Rodzaj whisky :Bourbon
Kraj :USA
Beczka:Biały Dąb
Smak whisky:Słodka

WHISKY BURBON JACK DANIEL'S 0,7L 40%


Najbardziej rozpoznawalna i najchętniej kupowana whiskey na świecie. Ten popularny produkt z roku na rok bije rekordy sprzedażowe, a każdy wielbiciel mocniejszych alkoholi choć raz powinien jej posmakować. Początek jej produkcji sięga 1875 roku, a jej twórcą był charyzmatyczny i towarzyski Jasper Newton "Jack" Daniels. Gorzelnia mieści się w Lynchburgu, w stanie Tennessee, a dziś należy do firmy Brown-Forman. Z numerem "Old No. 7" wiąże się wiele legend i do dziś nie wiadomo co dokładnie oznacza ta liczba. W biografii Danielsa przeczytamy, że taki numer został nadany gorzelni podczas jej rejestracji, ale chodziły również głosy, że
"7" oznacza liczbę kobiet, z którymi był związany Jack. Niestety tą tajemnicę Daniels zabrał ze sobą do grobu, ale na szczęście ponadczasowy smak whisky i wymyślona przez niego receptura pozostała niezmienna.

W skład zacieru whisky Jack Daniel's wchodzi 78% kukurydzy, 12% żyta i 10% słodowanego jęczmienia. W pierwszym etapie produkcji jest ona destylowana dwukrotnie w kolumnach destylacyjnych, a następnie alkohol jest filtrowany przez około dziesięć dni w 3 metrowych kolumnach wypełnionych klonowym węglem drzewnym. Właśnie ten proces nadaje jej unikalnego smaku. Po filtracji whiskey jest przelewana do nowych, ręcznie robionych, świeżo wypalanych beczek z białego dębu a następnie starzona przez około 3 lata. Trunek jest gotowy do spożycia wtedy kiedy zdecydują o tym degustatorzy Jacka; jest ona oceniana po kolorze, aromacie i smaku - tak jak robił to sam Jack Daniels. 

Aromat: Zbalansowany, słodki karmel, nuty dębu i węgla.

Smak: Głęboki, słodki, z nutami kukurydzy, wanilii, dębu, syropu klonowego, skóry i tytoniu. 

Finisz: Przyjemny, dalej słodycz wanilii i karmelu z nutami zwęglonego dębu.