whisky-burbon-jack-daniel-s-single-barrel-holiday-select-2011-0-75l-50proc
Wybierz:
Cena:2989,99PLN
Ilość: szt.
Rodzaj whisky :Single Malt Whisky
Kraj :USA
Beczka:Bourbon

WHISKY BURBON JACK DANIEL'S SINGLE BARREL HOLIDAY SELECT 2011 0,75L 50%

Jack Daniel's to marka whisky z Tennessee i najlepiej sprzedająca się amerykańska whisky na świecie. Jest produkowany w Lynchburgu w stanie Tennessee przez gorzelnię Jack Daniel, która od 1956 roku należy do korporacji Brown-Forman. Pomimo lokalizacji dużej operacyjnej gorzelni, rodzinne hrabstwo Jack Daniel's Moore jest hrabstwem suchym, więc produkt nie jest dostępny do zakupu w sklepach lub restauracjach na terenie hrabstwa.

W 2011 roku Jack Daniel's wypuścił pierwszą edycję specjalnej, limitowanej edycji whisky, która dojrzewała w beczkach Christmas Barrell Tree . Jack Daniel's przeszedł do historii w swoim rodzinnym mieście Lynchburg w stanie Tennessee, tworząc w centrum miasta 8-metrową choinkę . Używając 140 beczek z destylarni Jack Daniel's, w której niegdyś znajdowała się słynna whisky z Tennessee, to drzewo z recyklingu szybko stało się tradycją i jest powtarzane co roku.
Beczki te zostały zbudowane jako „choinka bożonarodzeniowa” na placu Lynchburg Square, a następnie służyły jako źródło tej pysznej whisky. 

Butelkowane w 50% objętości alkoholu, mistrz gorzelnictwa specjalnie wybrał beczki o jaśniejszym dębowym smaku, aby wyeksponować smak karmelu i wanilii . Ta świąteczna wersja jest idealna do cieszenia się nią przez cały rok. Znakomita whisky oferowana przez tę historyczną markę.