whisky-glenfiddich-12yo-chinese-new-yearwhisky-glenfiddich-12yo-chinese-new-yearwhisky-glenfiddich-12yo-chinese-new-year
whisky-glenfiddich-12yo-chinese-new-year
whisky-glenfiddich-12yo-chinese-new-year
whisky-glenfiddich-12yo-chinese-new-year
Rodzaj whisky :Single Malt Whisky
Kraj :Szkocja
Beczka:Sherry
Smak whisky:Słodka

Whisky Glenfiddich 12YO Chinese New Year + 2 szklanki

Zapoznaj się z niezwykłą limitowaną edycją Glenfiddich Chinese New Year! Wspaniała, doceniania na całym świecie whisky w zestawie z dwoma szklankami. Przepiękna szata graficzna została zaprojektowana przez chińskiego artystę - Rlona Wanga i jest to ostatnia edycja związana z chińskim nowym rokiem. To idealna propozycją na prezent dla koneserów lub kolekcjonerów. 

Glenfiddich 12 YO to kultowa whisky, najbardziej nagradzana na całym świecie. Starannie dojrzewająca przez conajmniej 12 lat w beczkach po sherry z najlepszego amerykańskiego i europejskiego dębu, aby uzyskać gładki i aksamitny smak z charakterystycznymi słodkimi, świeżymi owocowymi nutami. 

Whisky Glenfiddich 12YO Chinese New Year

Kremowy z długim, gładkim i aksamitnym wykończeniem, ten 12-latek jest doskonałym przykładem unikalnego stylu Speyside Glenfiddich i jest powszechnie uznawany za najlepszy dram w dolinie. Niezwykła destylarnia powstała dzięki wytrwałości Williama Grant'a w 1887 roku i prowadzona jest wielu pokoleń jego rodziny. Ten single malt powstaje z najlepszego jęczmienia i krystalicznie czystej wody uzyskiwanej z podziemnego źródła Robbie Dhu.

Cechy szczególne Whisky Glenfiddich 12YO Chinese New Year

Kolor: Złoty

Aromat: Wyraźnie świeży i owocowy z nutą gruszki. Pięknie wykonane i delikatnie wyważone.

Smak: Charakterystyczne słodkie, owocowe nuty. Rozwija się w smak toffi, śmietanki, słodu i subtelnego dębu.

Finisz: Długie gładkie i łagodne wykończenie.