WHISKY GLENFIDDICH 21YO WINTER STORM BATCH NO.2 0,7L 43%

Whisky Glenfiddich 21 YO Winter Storm Batch No. 2 0,7l

Winter Storm brzmi bardziej jak arktyczny film akcji, ale w rzeczywistości jest pomysłem Briana Kinsmana, nieustraszonego mistrza słodu Glenfiddicha. Trzecią butelką Glenfiddicha w eksperymentalnej serii jest imponujący 21-letni single malt o nazwie „Winter Storm”. Ta limitowana edycja była leżakowana przez 21 lat i wykańczana w małych partiach beczek po winie lodowym z francuskiego dębu z Niagara. Rezultatem jest słodka whisky z dużą ilością owoców tropikalnych i nutami dębu.

Brian Kinsman doświadczył mroźnej kanadyjskiej styczniowej pogody, aby dowiedzieć się, jak winogrona należy zbierać przy świetle księżyca w temperaturze -10°C, gdy były twarde jak kamyki. Współpraca z wiceprezesem Peller Estates ds. produkcji wina, Craigiem MacDonaldem, była okazją do przekroczenia granic smaku i stworzenia nieoczekiwanej whisky.
Następnie Brian eksperymentował z kilkoma beczkami po lodowym winie z francuskiego dębu z kanadyjskiej winnicy, napełniając je różnymi słodami dojrzewającymi Glenfiddich przez okres do sześciu miesięcy. Tylko rzadsze whisky, mające 21 lat, mogły sobie poradzić z dodatkową intensywnością wina lodowego.