szkocka whisky Glenmorangie Tale of Cake 46%
Rodzaj whisky :Single Malt Whisky
Kraj :Szkocja
Beczka:Wino
Smak whisky:Słodka

WHISKY GLENMORANGIE A TALE OF CAKE 46% 0,7L

Glenmorangie A Tale of Cake wyjątkowa rzecz w którą tchnęła magia. Wszystko zaczęło, gdy dr Bill Lumsden, Glenmorangie ’s Director of Whisky Creation, zastanawiał się, jak niektóre z jego najradośniejszych wspomnień wiązały się z ciastami - od pieczenia smakołyków z babcią, po ananasowe ciasto, wywrócone do góry nogami, które jego córka zrobiła na urodziny. Wtedy właśnie zamarzył o zamknięciu magii ciasta w whisky single malt. Szukał wyjątkowości i eksperymentował, aż w końcu znalazł… wykańczając Glenmorangie w deserowych beczkach Tokaju. Tym samym umiejętnie nakładając słodkie, miodowe nuty z łagodnym, owocowym charakterem Glenmorangie - Dr Bill stworzył Glenmorangie A Tale of Cake.

Dodatkowe informacje i opis whiskey Glenmorangie Tale of Cake 46%

Noty Degustacyjne:

Glenmorangie A Tale of Cake butelkowana jest w mocy 46% ABV

Kolor: Miedziany

Nos: Złożony, bogaty, wielowarstwowy, wybuchający aromatami marakui, brzoskwiń, gruszek i mango. Po chwili pojawiają się bardziej “wytrawne” nuty świeżo pieczonego chleba, soku dębowego oraz niespodziewanej, krzemiennej mineralności. Następnie doświadczymy zapachów klasycznych dla Glenmorangie – miodu, wanilii, migdałów, z kropla mlecznej czekolady. Wraz z dodaniem wody pojawiają się bardziej zdecydowane nuty cytrusowe, morele, bez, kwiat porzeczki, pyłek miodowy i syrop brzoskwiniowy.

Smak: Zaskakujący – zarazem słodki i cierpki – zmieniający się w eksplozję słodkich, cukierkowych smaków: miodu, białej czekolady, moreli, migdałów, wanilii i gruszek. Zbalansowany kwaskowatą pomarańczą i mentolem – tak klasycznymi dla Glenmorangie.

Finisz: Długo utrzymujący się posmak przypomina pyszną kombinację miodu, czekolady migdałów i orzechów pekan.

 

 

Kupujący ten produkt kupili także: