WINO REGIONALNE

Wino regionalne

U nas znajdziesz wina regionalne z całego świata. Wszystkie najważniejsze regiony winiarskie, wiele rodzajów, gatunków oraz marek w przystępnych cenach. Poznaj nasz asortyment i wybierz coś dla siebie!

Wino regionalne z całego świata!

Wino regionalne można podzielić na wiele różnych zakątków świata.

Zrozumienie regionów winiarskich jest bardzo pomocne dla początkujących smakoszy wina. Kiedy czytasz etykietę wina, jeśli wcześniej nie piłeś wina, możesz wiele powiedzieć o tym, co jest w butelce, zanim nawet otworzysz korek. Wiedząc, z jakiego regionu pochodzi wino, często można ogólnie powiedzieć, jakie winogrona mogą być użyte w winie, jaki może być ogólny styl i inne szczegóły. Chociaż są to oczywiście uogólnienia, ponieważ w każdym regionie powstają różne style wina, mogą one być bardzo pomocnym przewodnikiem. 

wina


Najważniejsze regiony produkcji wina

Przedstawimy wam krótkie wprowadzenie do kilku regionów winiarskich. W żadnym wypadku nie obejmujemy wszystkich regionów winiarskich, ponieważ są ich setki. Na przykład, podczas gdy w Niemczech jest wiele różnych regionów winiarskich, w USA tylko kilka z nich jest dobrze reprezentowanych w sklepach winiarskich. Ciężko podać szczegółowe informacje o każdym regionie na świecie, ale tutaj po prostu nie ma wystarczająco dużo miejsca. Jednak gdy już nauczysz się podstaw, a twoje pragnienie wiedzy będzie się utrzymywać, istnieje wiele zasobów, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje o wszystkich tych regionach winiarskich i wielu innych podregionach, których nie opisujemy. U nas znajdziecie praktycznie wszystkie czerwone wina regionalne, wina białe oraz oczywiście także wina różowe z wielu zakątków świata.

Francja - wina regionalne - najważniejsze regiony

Alzacja
Bordeaux
Burgundia
Champagne
Dolina Loary

Włochy - Toskania i Piemont
Kalifornia - Doliny Napa i Sonoma, Środkowe Wybrzeże i dolina rzeki rosyjskiej

Inne najważniejsze kraje i regiony produkcji wina

Australia
Hiszpania
Madeira
Niemcy
Nowa Zelandia
Portugalia
Republika Południowej Afryki
Filtry
Kolor
Smak
Kraj
52PLN 58PLN

POMOC EKSPERTA:

Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020
biuro@alkoholeswiata24.pl

SPRZEDAŻ HURTOWA:

+48 724 180 005
mpacuk@fire-ice-alkoholeswiata.pl