WINO RÓŻOWE WYTRAWNE

Wino różowe wytrawne

Poznaj najlepsze różowe wino wytrawne dostępne w wielu różnych odmianach, butelkach oraz różnych marek i winiarni z całego świata. Wybierz najlepsze dla siebie wino różowe wytrawne.

Wino różowe wytrawne

Delikatne i wytrawne wino różowe idealnie pasuje do wielu okazji. Wino różowe odniosło w ostatnich latach fenomenalny sukces, częściowo dzięki znacznie lepszemu winiarstwu i, jak niektórzy mogą argumentować, zmieniającym się klimatem, w którym cieplejsze dni dają więcej okazji do popijania kieliszka schłodzonego różowego.

wino różowe

Wino wytrawne różowe

Ten rodzaj wina różowego jest obecnie najczęściej produkowanym stylem na całym świecie. Francja i Hiszpania wiodą prym w produkcji wina różowego i typowe jest połączenie 2-3 różnych odmian winorośli. Oto najpopularniejsze odmiany wytrawnego wina różowego używane samodzielnie lub w mieszance:

Tradycyjnie wytrawne wina różowe

Carignan
Cinsault
Grenache
Mourvedre
Pinot Noir
Sangiovese

różowe wino na wakacje


Jak powstaje wino różowe?

Wina różowe powstają z czerwonych winogron, które są rozgniatane i pozbawione łodyg, ale okres maceracji jest krótki, tj. Mniej niż 24 godziny. Produkcja wina przypomina proces win białych. Ogólnie maceracja jest zatrzymywana przed rozpoczęciem fermentacji, a pożądana ilość antocyjanów zostanie wyekstrahowana ze skór. Po rozpoczęciu fermentacji alkoholowej, jeśli sok spłynie, wino będzie miało wysoką zawartość fenolu. Następnie zacier jest wyciskany, a sok jest dalej przetwarzany w taki sam sposób jak białe wino i osadzany sok oraz chłodna fermentacja. Wino ma niską zawartość garbników w porównaniu do wina czerwonego i jest traktowane jak wino białe. Wino jest schłodzone, chroniące przed utlenianiem i butelkowane do wczesnego picia.

 

 

 

Filtry
Kolor
Smak
Rodzaj
Kraj
22PLN 120PLN

OBSŁUGA KLIENTA:

Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020
biuro@alkoholeswiata24.pl

SPRZEDAŻ HURTOWA:

+48 724 380 005
mpacuk@fire-ice-alkoholeswiata.pl