RUM BACARDI 8YO RESERVA OCHO 40% 0,7LRUM BACARDI 8YO RESERVA OCHO 40% 0,7L
RUM BACARDI 8YO RESERVA OCHO 40% 0,7L
RUM BACARDI 8YO RESERVA OCHO 40% 0,7L

RUM BACARDI RESERVA OCHO 8YO 40% 0,7L

Utworzony w 1862 roku, Bacardi 8 Year Old pozostał wyłączną domeną rodziny Bacardi przez siedem pokoleń. Używany tylko na najbardziej wyjątkowe okazje, ten złoty rum do popijania jest najstarszą prywatną mieszanką rumów na świecie. Po upublicznieniu go w 1998 roku szybko stał się pożądany przez najlepszych barmanów na świecie.
W 1862 r. Don Facundo Bacardi nie tylko ustanowił standardy dla produkcji białego rumu, produkując pierwszy na świecie biały rum premium, ale także wyprodukował szereg rewolucyjnych złotych rumów Bacardi. Wziął te same lekkie i ciężkie rumy, których używał do mieszania Bacardi Superior Rum, i postarzał je dłużej, aby nadać im większą głębię smaku.
Każda partia rumu Bacardi 8 Year old jest wytwarzana ze specjalnej selekcji rezerwowych rumów leżakowanych w beczkach
Bacardi 8 Year Old Rum jest wykonany i ręcznie mieszany przez Maestros de Ron Bacardi. Każda partia jest wytwarzana ze specjalnej selekcji rezerwowych rumów leżakowanych w beczkach, w wieku od 8 do 9 lat, a ponieważ jest formowana przy użyciu sekretnej mieszanki węgla drzewnego, jest gładsza niż jakikolwiek inny. Gdy master blender osiągnie pożądany profil smakowy, rum jest butelkowany i zamykany korkiem.
Bacardi 8 Year Old ma bardzo złożony smak z wieloma różnymi warstwami, które rozwijają się podczas popijania. Najbardziej charakterystycznym smakiem jest wyraźna nuta suszonych owoców pestkowych, szczególnie suszonych śliwek z nutą czarnej wiśni. Wyraźne są nuty drzewne z prześwitującym dębem i klonem, obok wanilii, karmelu, toffi, toffi i przypraw – imbiru, cynamonu, goździków, wszystkich przypraw i gałki muszkatołowej. Jego słodycz jest kwiatowa i miodowa z karmelizowanym bananem, zrównoważona ciepłą ziemistą orzechami włoskimi i orzechami pekan. Posiada dobrze zaokrąglony słodki finisz z lekką pikantną goryczką skórki pomarańczowej.

 

Kupujący ten produkt kupili także: