rum-bumbu-xo-40procent-0-7l-barbados
Udostępnij:

Rum Bumbu XO 40% 0,7l + 2 SZKLANKI BARBADOS


Rum Bumbu Original jest wytwarzany w historycznej gorzelni Barbadian, założonej w 1893 roku i działającej nieprzerwanie od ponad 120 lat. Rum jest destylowany w dwóch alembikach. Drożdże używane podczas fermentacji to tajemnica gorzelni, której początki sięgają roku 1840, kiedy to odlano niektóre z oryginalnych żelaznych alembików.

Dziedzictwo Bumbu jest nie tylko historyczne – jest geologiczne. W przeciwieństwie do większości wysp karaibskich (utworzonych przez wulkany), Barbados został stworzony przez rafy koralowe. Na Barbadosie woda gruntowa jest oczyszczana, gdy jest przetłaczana przez naturalny wapień, dzięki czemu woda Barbadosu jest jedną z najlepszych na świecie. Ta wyjątkowo czysta woda w połączeniu ze starannie dobraną trzciną cukrową z Karaibów i Ameryki Południowej nadaje lekkości i gładkości, które są kluczowe dla niezwykłego Bumbu. 

Rum Bumbu XO 40% 0,7l


Trzcina cukrowa wybrana do produkcji tego trunku została wyselekcjonowana z najlepszych krajów świata do produkcji upraw. Minerały i inne pierwiastki obecne w trzcinie cukrowej przyczyniają się do wyjątkowych właściwości po destylacji do rumu.

Bumbu XO to unikalny rum, który ma swoich wielbicieli na całym świecie. Gładki, bogaty i złożony rum stworzony od podstaw przez mistrza destylacji, XO jest starzony w beczkach po bourbonie i selektywnie wykańczany w beczkach po sherry z białego dębu, aby uzyskać pięknie zbalansowany rum, który można popijać w nieskończoność.
To specjalne wydanie jest destylowane i starzone w Panamie, gdzie został stworzony naprawdę wyjątkowy – i bez wątpienia lepszy – rum.

Unikalna szklana czarna butelka sama w sobie jest już wyjątkowym dziełem sztuki. Ozdobiona jest matowym metalowym „X” z przodu i mapą Karaibów z tyłu. Staromodny, za duży korek zamyka ten przepyszny trunek – za każdym razem, gdy otworzysz butelkę, usłyszysz uroczysty trzask.

Rum Bumbu XO


Bumbu XO smakuje najlepiej prosto, ale spróbuj go również z lodem lub w ulubionym koktajlu. 

Aromat: Delikatny z nutami toffi, prażonego dębu i wanilii.

Smak: Gładki, wyczuwalna skórka pomarańczowa, odrobina kawy i pikantnych przypraw.

 

Pasujące do

Kupujący ten produkt kupili także: