BUSHMILLS

Whisky Bushmills

Znana, ceniona i lubiana irlandzka marka whiskey Bushmills dostępna w naszym sklepie internetowym w wielu różnych butelkach oraz z różnych edycji. Zobacz cały asortyment i wybierz swoją ulubioną. Szybka realizacja zamówienia i dostawy tylko u nas!

Historia marki whiskey Bushmills z Irlandii

Wzdłuż północnego wybrzeża Irlandii, gdzie arktyczne sztormy szaleją na postrzępionych klifach i gdzie rześkie wody rzeki Bush przecinają wulkaniczne skały, pokolenia przekazują starożytną tradycję gorzelnictwa. Nazwa Bushmills pochodzi od młynów, które produkowały jęczmień i rzeki Bush, która do dziś pozostaje źródłem wody do produkcji whisky. 

W latach pięćdziesiątych XIX wieku głowa państwa nałożyła podatek na gorzelników w Irlandii poprzez podatek od jęczmienia. Podatek ten jednak na zawsze zmienił irlandzką whisky, ponieważ prawie każda irlandzka destylarnia whisky zaczęła zastępować jęczmień kukurydzą lub innymi gorszymi zbożami. Do dziś w największych i najbardziej niesławnych irlandzkich whisky mieszanych używa się wyłącznie kukurydzy.

Co jeszcze warto wiedzieć o irlandzkiej whisky Bushmills?

Bushmills się przed tym uchronił i kontynuuje destylację słodowanego jęczmienia i jest jedyną irlandzką gorzelnią, która nadal używa słodowanego jęczmienia we wszystkich swoich whisky.
W 1885 roku tragiczny pożar zniszczył prawie całą gorzelnię The Old Bushmills. Na progu zniszczenia destylarnia wróciła do pracy i odbudowała ją czyniąc większą i lepszą niż kiedykolwiek. Destylarnia skupiła się na tworzeniu najbardziej złożonych i trzech kultowych whisky na świecie. W latach 1983-2001 zostały wprowadzone na rynek trzy whisky single malt – w wieku 10, 16 i 21 lat. 
W 2010 roku, który był naprawdę niesamowitym rokiem dla marki, firma Bushmills zdominowała konkursy spirytusowe na całym świecie, cementując stulecie wyróżnień a w 2017 roku wprowadziła na rynek  RED BUSH, specjalną nową whisky starzoną w dawnych beczkach po bourbonie. Starzenie rzadkich, potrójnie destylowanych whisky słodowych i zbożowych w beczkach po bourbonie nadaje whisky odważny smak. Innymi znanymi i popularnymi irlandzkimi markami whiskey są z pewnością Teeling, a także jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie czyli Tullamore D.E.W., którą w wielu różnych odmianach i butelkach możesz zamówić na naszej platformie. Jeśli nie znasz to z pewnością musisz spróbować jednej z butelek irish whiskey Jameson, które również znajdziesz na naszej platformie.
Filtry
13PLN 911PLN

OBSŁUGA KLIENTA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 661 812 020
biuro@alkoholeswiata24.pl


OBSŁUGA KLIENTÓW ZAGRANICZNYCH: 
Customer Service / Kundendienst / Servizio clienti
Pn - Pt
9:00 - 16:00
+48 725 175 005


SPRZEDAŻ HURTOWA:
Pn - Pt
8:00 - 16:00
+48 724 380 005
mpacuk@fire-ice-alkoholeswiata.pl