whisky-aberfeldy-21yo-40proc-szkocka
Cena:879,91PLN
Ilość: szt.
Rodzaj whisky :Single Malt Whisky
Kraj :Szkocja
Beczka:Sherry
Smak whisky:Owocowa

WHISKY ABERFELDY 21YO 40% 0,7L

Jeśli kochasz whisky, musisz spróbować whisky Aberfeldy Single Malt. Aberfeldy jest domową destylarnią słynnej marki Dewar i jest jedyną szkocką gorzelnią whisky zbudowaną przez rodzinę. Historia destylarni Aberfeldy rozpoczęła się w 1846 roku, kiedy Alexander Dewar postanowił wybudować destylarnię Aberfeldy, aby zapewnić niezawodne dostawy whisky słodowej dla mieszanki Dewara. Od tego czasu destylarnia rozrosła się z małego sklepu z winem i alkoholami w Szkocji, aby stać się marką o międzynarodowej renomie.

Aberfeldy 21 Year Old leżakowała przez 21 lat w beczkach po sherry i bourbonie. Ponad dwie dekady przechowywania dębowych beczek prowadzą do szczególnej złożoności i obfitości, drewno jest wyczuwalne, ale nie zagłusza miękkiego charakteru.
Nazywana jest także Złotym Dramem. Ziemia, na której została zbudowana destylarnia, słynie ze złóż złota, a Pitilie Burn, z którego czerpana jest woda, jest bogata w złoża złota.
Aberfeldy to klasyczna, owocowa whisky, o pełnym miodowym aromacie w każdej kropli, a jednocześnie okrągła i łatwo dostępna w smaku. Już po pierwszym łyku zaprasza nas na wspaniałą wyprawę w świat miodu wrzosowego. Kremowe orzechy makadamia i miękki wosk pszczeli rozpieszczają podniebienie do tego bogate miksy pomarańczowe z suszonymi owocami, prażonym kokosem, jedwabistym dębem i odrobiną dymu.

Whisky Aberfeldy 21 yo zdobyła wiele nagród m.in: Konkurs San Francisco World Spirits 2020 - Złoty Medal; International Spirits Challenge 2020 - złoty medal

Kupujący ten produkt kupili także: