WHISKY KAVALAN ARTIST PAUL CHIANG VIRGIN OAK CASK 1L 53,2% TAIWAN bottle no.056/089 cask no 91106021A
Wybierz:
Cena:3999,90PLN
Ilość: szt.

WHISKY KAVALAN ARTIST PAUL CHIANG VIRGIN OAK CASK 1L 53,2% TAIWAN bottle no.056/089 cask no 91106021A

Kavalan, pionierska siła stojąca za tajwańską whisky, wprowadziła na rynek „Kavalan Artists Series”, nową gamę wyrażeń, która ma na celu podkreślenie sztuki whisky. Pierwsza edycja wprowadza cztery butelki we współpracy z Mistrzem Artystą Paulem Chiangiem, który czerpie twórczą energię ze swojej ojczyzny, a którego twórczość została wybrana do interpretacji muzyki klasycznej i naturalnego piękna Tajwanu. Whisky w jednej beczce, mocne w beczkach – Puncheon, Virgin Oak, French Wine Cask i Peated Malt – są inspirowane czterema żywiołami: oceanem, powietrzem, światłem słonecznym i matką ziemią, z których każdy odgrywa istotną rolę w stworzenie whisky Kavalan. Destylarnia wypuści łącznie 4000 butelek, butelkowanych po 1000 ml każda.

WHISKY KAVALAN ARTIST PAUL CHIANG VIRGIN OAK CASK

Nazwany na cześć utworu fortepianowego Felixa Mendelssohna, okrągłe pociągnięcia pędzla Paula Chianga wyobrażają musujące cząsteczki powietrza i bicie skrzydeł, tworząc wrażenie ruchu powietrza. Sen o Kavali unosi się w powietrzu w powietrzu, a ten obraz można postrzegać jako artystyczne przedstawienie procesu dojrzewania whisky.
Beczki z dziewiczego dębu tworzą korpus tej symfonii Kavali, w której słodka nuta owoców tropikalnych i miodu jest hojnie nasycona.

Aromat : wędzona śliwka, fioletowe winogrona, maślana wanilia, bogaty wosk pszczeli, posmak rześkich nut kwiatowych, morela i brzoskwinia.
Smak : pędy pikantnego dębu, słodkiego miodu, jesiennej gruszki i kasztanów, dojrzałej guawy i przyprawy cynamonowej.