WHISKEY COMPASS BOX MYTHS AND LEGENDS 1 sklep
Rodzaj whisky :Blended Malt Whisky
Kraj :Szkocja

WHISKEY COMPASS BOX "MYTHS AND LEGENDS I

Myths & Legends to zestaw trzech limitowanych edycji Compass Box.
Trylogia podkreśla znaczenie i zalety mieszania ze wszystkimi kategoriami szkockiej whisky, w tym single maltów.
Myths & Legends I to pierwsza single malt whisky Compass Box, chociaż Compass Box nazwałby ją Blended Whisky, ponieważ beczki pochodzą z jednej gorzelni. W rzeczywistości wszystkie marki single malt są mieszankami z wielu beczek produkowanych w gorzelni.
Przednia etykieta: przedstawia charakter whisky.  Złote słońce odzwierciedla promienny i czysty charakter whisky. Kobieta i jeleń przedstawiają na rysunku dwa aspekty postaci gorzelni.
Centralna postać to prawie hybryda - jakaś kobieta i trochę jeleni. To ilustruje różne smaki dwóch pakietów używanych w „Myths & Legends I” i pokazuje, w jaki sposób „single” słody zazwyczaj składają się z kilku osobowości.
Tylna etykieta:
szkocka whisky ma bogaty wybór opowiadań, mitów i legend.

Szkocka WHISKY COMPASS BOX "MYTHS AND LEGENDS I - dodatkowe informacje

To, co zaczyna się jako mit, może jednak stać się mądrością, która wpływa na nasze zrozumienie i ogranicza naszą przyjemność.
Compass Box postanowił zakwestionować trzy mylące przekonania na temat szkockiej whisky w tej serii.
Po pierwsze, mieszanie nie ogranicza się do mieszanej szkockiej whisky. Marki Single Malt olśniewają również wiele różnych beczek z tej samej gorzelni, tworząc własny styl domu. Kolejny mit mówi, że „region” whisky w jakiś sposób decyduje o jego smaku. Wreszcie niektórzy uważają, że whisky słodowa z renomowanych gorzelni jest zbyt cenna, aby łączyć się z innymi.
„Myths & Legends I” podkreśla, jak mieszanie poprawia zrozumienie charakteru destylarni. Dwie beczki whisky słodowej z tej samej gorzelni w górach północnych smakowały zupełnie inaczej: młodsze opakowanie było słodowo-cytrusowe, starsze znacznie bardziej kremowe z dojrzałymi owocami. Każde opakowanie ujawniało tylko jeden aspekt charakteru destylarni. Połączenie stworzyło whisky pełną zapachów o zaokrąglonej złożoności.
To pierwsza z trzech zaskakujących i prowokujących do myślenia whisky.