RUM FOURSQUARE DETENTE 10YO 51% 0,7L BARBADOS

RUM FOURSQUARE DETENTE 10YO 51% 0,7L BARBADOS

Foursquare Détente reprezentuje najnowszą wersję destylarni Foursquare na Barbadosie. Czternaste butelkowanie (Mark XIV) w Exceptional Cask Selection, kontynuujące serię Rare, w której znalazły się nagradzane, docenione przez krytyków Premise, Zinfandel Cask i Port Cask. To 10-letni rum, który dojrzewał w beczkach po bourbonie i beczkach eksportowych. Détente jest mieszanką pojedynczych i podwójnych dojrzewań: dziesięcioletni rum po beczce po bourbonie, zmieszany z czteroletnim rumem po bourbonie, który od sześciu lat dojrzewa po raz drugi w starych beczkach eksportowych. To staranne dojrzewanie i mieszanie skutkuje złożonością, która zachwyci zarówno nowicjuszy, jak i tych, którzy oczekują doskonałości od zespołu destylarni Foursquare.

Nos: ogromna fala słodkich, dżemowych owoców, dojrzałych śliwek, jeżyn i czarnej porzeczki. Delikatne nuty rozmarynu, delikatnych czerwonych róż, pulchnych sułtanek, syropu klonowego, orzechów pekan i orzechów brazylijskich. Lekkie nuty pieprzowego selera, świeżego imbiru i kakao.

Podniebienie: początkowa porcja dżemu malinowego szybko zmienia się w piękny kawałek ciasta owocowego, pełnego pulchnych daktyli i orzechów włoskich.

Finisz: rozgrzewający, ale przechodzący płynnie w pikantną, kłującą przyprawę z czarnego pieprzu, która przechodzi w delikatny smokey finisz z cierpką czarną herbatą i dębem.