RUM FOURSQUARE SASSAFRAS 61% 0,7L BARBADOS

RUM FOURSQUARE SASSAFRAS 61% 0,7L BARBADOS

Destylarnia Foursquare jest zbudowana na terenie cukrowni Foursquare w St. Philip, Christ Church na Barbadosie. Była zamknięta przez wiele lat, zanim Richard Seale kupił posiadłość i zainstalował najnowocześniejszy sprzęt do destylacji. W projekcie uwzględniono szereg innowacji, które mają na celu zmniejszenie wpływu destylowanych tu napojów spirytusowych na środowisko
Nowe dzieło destylowane przez Foursquare, sygnowane przez Veliera, trafnie nazwanego Sassafrasa, którego rum przez trzy lata dojrzewał w beczkach po burbonie, a następnie przez jedenaście lat w beczkach po koniaku, butelkowany z siłą beczki. Rum smaczny i złożony, aksamitna konsystencja ujawnia bardzo chciwy smak pomiędzy waniliowymi nutami burbona i owocowymi nutami sherry. Aromat mocno skoncentrowany i energiczny, z nutą orzechów, cytrusów i tostowego chleba. Na podniebieniu obfity i otwiera się owocowymi nutami kokosa, po których następują drzewne nuty przypraw i karmelu, które otaczają podniebienie elegancją.   
Rum wysoko ceniony przez znawców i kolekcjonerów rumu, został wyprodukowany tylko w 6000 egzemplarzach. Rzadkość, którą można szybko zdobyć!