RUM FOURSQUARE VINTAGE 2009 CASK STRENGTH 60% 0,7L BARBADOS
RUM FOURSQUARE VINTAGE 2009 CASK STRENGTH 60% 0,7L BARBADOS

Wydestylowany 2009 w destylarni Foursquare na Barbados, mieszanka destylatów dojrzewających w beczkach po bourbonie, dojrzewał przez pełne 9 lat w destylarni w tropikalnym klimacie przed wysyłką do Europy, gdzie nastąpiło kolejne 2 lata dojrzewania kontynentalnego. Został butelkowany w 59%.

Rum potrzebuje przyzwoitej ilości czasu w szkle, ponieważ początkowo wyświetla się w dość stonowany sposób, z oparami alkoholu dość wysuniętymi do przodu, ciężki dąb i niewiele więcej na początek. Czas i odrobina ciepła przynoszą bardziej zaokrąglone podejście do tego, co wciąż jest dość ciężkim dębem z domieszką wiórów, spalonych krawędzi papieru i coś nowego jak dla Foursquare…..dotyk drzewa sandałowego. Przynosi również małą wkładkę do cygara z drewna cedrowego. Mieszanka suszonych owoców tropikalnych i rodzynek. Na szczycie aromatu znajduje się również lekko dębowa nuta białego wina. Lekko orzechowy i pikantny z tyłu, wciąż kryje w nosie sporo alkoholu. 
Rum oferuje coś bardzo znajomego i podobnego do wielu innych wydań…..ale banan i drzewo sandałowe wprowadzają nowe doświadczenia. 

Kupujący ten produkt kupili także: