Szkocka Whisky Single Malt Balvenie 12 yo DoubleWood Sherry Oak - zamów online w dobrej cenie

Whisky Balvenie 12 yo DoubleWood Sherry Oak

Balvenie whisky destylowana jest w szkockim mieście Dufftown, w regionie Speyside. Destylarnia została zbudowana przez Williama Granta tuż poniżej Glenfiddich w 1892 roku, dzieląc swoje źródło wody, źródła Robbie Dhu, ze swoim znamienitym sąsiadem. Pomimo posiadania tego samego destylatora, Balvenie ma bardzo inny charakter. Jest to jedna z nielicznych szkockich destylarni, które mogą pochwalić się własnym słodem jęczmiennym, wykorzystującym lokalnie ręcznie krojony torf.
Słodownie podłogowe w Balvenie zaopatrują również sąsiednie Glenfiddich.

12-letnia Balvenie single malt Double wood swój charakter zyskuje dzięki dojrzewaniu w dwóch rodzajach drewna: tradycyjnej dębowej beczce po bourbonie i dębowej beczce po sherry. Tradycyjny dąb zmiękcza i dodaje charakteru, a beczka po sherry dodaje głębi i owocowego smaku.

Balvenie 12 years old DoubleWood Sherry - noty degustacyjne


Aromat: Nuty słodkich owoców i sherry Oloroso przełożone miodem i wanilią.

Smak: Gładki i łagodny z pięknie połączonymi smakami - orzechową słodyczą, cynamonową pikantnością i delikatnie proporcjonalną warstwą sherry.

Finisz: Długi i rozgrzewający.

Podobne do

szkocka Whisky Aberfeldy 12yo single malt Gold puszka złota, zamów w sklepie online w promocyjnej cenie najtaniej na rynkuWhisky Aberfeldy 12yo single malt Gold puszka złota BestsellerPromocja
7640171030524

Kupujący ten produkt kupili także: